fbpx

NOWY FILTR ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO - Zeiss BlueGuard

Zeiss BlueGuard to odpowiedź na zmieniające się warunki otoczenie i coraz częstszą ekspozycję na sztuczne źródła światła. Zastosowana w szkłach innowacyjna technologia organiczno-chemiczna jeszcze lepiej chroni nasze oczy przed promieniowaniem:

  • blokada do 40% potencjalnie szkodliwego niebieskiego światła o długości fali od 400 do 455 nanometrów (nm)
  • technologia UVProtect zapewnia pełną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) do 400 nm
  • powłoka antyrefleksyjna dla zapewnienia wyraźnego widzenia bez odbić

Nadmierna ekspozycja na sztuczne niebieskie światło może prowadzić do objawów, takich jak niewyraźne widzenie i dyskomfort wzrokowy, które mogą również odgrywać rolę w postrzeganiu cyfrowego zmęczenia oczu. Urządzenia cyfrowe i diody LED emitują nieproporcjonalnie dużą ilość niebieskiego światła w porównaniu z wcześniejszymi źródłami światła, takimi jak żarówki.

zeiss - soczewki - lublin

Soczewki ZEISS BlueGuard zostały zaprojektowane tak, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom niebieskiego światła, a tym samym zmniejszyć cyfrowy stres wizualny. W ten sposób radzą sobie ze złożonym wyzwaniem zrównoważenia pozytywnych i negatywnych cech światła niebieskiego, z jednej strony blokując do 40 procent widma niebiesko-fioletowego, a z drugiej strony pozostawiając pozytywne efekty niebieskiego światła o większej długości fali.


Komu polecany jest ZEISS BlueGuard?
Szkła ZEISS BlueGuard zapewniają wygodne rozwiązanie na cały dzień dla wszystkich osób często narażonych na niebieskie światło z urządzeń cyfrowych lub oświetlenia wewnętrznego – a także dla każdego, kto już doświadcza objawów cyfrowego zmęczenia oczu.

SPRAWDŹ AKCESORIA OKULAROWE W NASZYM SKLEPIE ONLINE:

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject