fbpx

zalety i wady soczewek dwutygodniowych

Soczewki kontaktowe występują w bardzo wielu wersjach. Mamy do dyspozycji soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne. Oczywiście są różne wariacje tych modeli, stąd np. wersja soczewek półrocznych, które można rzadko znaleźć w internecie. Dziś jednak chcielibyśmy poruszyć temat soczewek dwutygodniowych. Jakie są wady, a jakie zalety takiego rozwiązania?

Wady
Główną, a zarazem największą wadą soczewek dwutygodniowych jest konieczność konserwacji. Soczewki te wymagają pojemniczka, płynu i nieco cierpliwości, aby zapewnić soczewkom kontaktowym i oczom należytą higienę. Z drugiej strony, koszt takiego rozwiązania jest nieco droższy, niż w przypadku soczewek miesięcznych.

Zalety
Soczewki dwutygodniowe mają na szczęście bardzo konkretne i wymierne korzyści! Przede wszystkim jest to dobre połączenie higieny i wygody – coś pomiędzy soczewek jednodniowych i miesięcznych. Ogromną zaletą jest zdecydowanie niższy koszt, niż w przypadku soczewek jednodniowych – nawet pomimo kosztów higieny. Jeśli cenisz sobie higienę i wygodę w jednym, soczewki dwutygodniowe wydają się najlepszym rozwiązaniem.

Jak je znaleźć? W Salonach Optycznych Wrzos mamy szeroki wybór soczewek kontaktowych, w tym także soczewek dwutygodniowych.

jakie soczewki wybrać?

JOHNSON&JOHNSON:

ACUVUE OASYS – zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Idealnie sprawdzą się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, optymalnie nawilżają i natleniają oko

ACUVUE OASYS FOR ASTYGMATISM – wersja soczewek Oasys dla astygmatyków nieodczuwalne na oczach.

Acuvue Oasys to jedna z naszych propozycji dla użytkowników
soczewek 2-tygodniowych

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject