Zachęcamy do sprawdzenia swojego wzroku zarówno tych którzy noszą okulary i soczewki kontaktowe jak i tych, którzy uważają, że mają świetny wzrok.

Jest to przesiewowe badanie wzroku na zaprzyjaźnionej stronie firmy Zeiss.
Dzięki niemu dowiesz się czy widzisz ostro tak jak mógłbyś, szczególnie jeśli nie masz jeszcze 20 lat. Wiek ma o tyle znaczenie, że człowiek wyrabia sobie ostre widzenie do ok. 18 roku życia. Jeśli nie nauczy się tego w tym czasie, później nawet najlepsze okulary czy soczewki kontaktowe nie umożliwią widzenia tak dobrze jak było to możliwe.
Sprawdzisz również kontrast widzenia, czyli czy rozróżniasz przedmioty / powierzchnie o podobnych kolorach. Jest to np. bardzo ważne podczas jazdy samochodem o zmierzchu kiedy wszystko jest szaro-czarne.
Możesz również sprawdzić postrzeganie barw, popularnie mówiąc czy nie jesteś daltonistą, chociaż nie jest to precyzyjne określenie. Brak rozpoznawania nawet jednej barwy może zamknąć Ci drogę do niektórych zawodów.

Link do testu: http://www.zeiss.pl/vision-care/pl_pl/better-vision/lepszy-wzrok-z-zeiss/przesiewowy-test-wzroku-zeiss-online.html#1