szkła okularowe do jazdy w trudnych warunkach

Trudne warunki atmosferyczne to wyzwanie nie tylko dla Twojego samochodu, ale także dla Ciebie jako kierowcy. Każdy kierowca z pewnością wielokrotnie doświadczył warunków, w których jazda jest niesamowicie męcząca dla oczu. Długotrwałe wytężenie wzroku jest tak samo groźne dla podróżujących, jak letnie opony w samym środku zimy. Skoro przystosowujemy nasze samochody do cięższych warunków, warto pamiętać też o przystosowaniu najważniejszego zmysłu kierowcy – wzroku.

 

SEZON NA GORSZE WIDZENIE

Długie jesienno-zimowe wieczory, to ciężki okres dla kierowców. Prowadzenie auta w słabych warunkach oświetleniowych, po zmroku zdecydowanie nie jest łatwe i przyjemne. Do tego dochodzą dodatkowe utrudnienia pogodowe, takie jak mgła, smog, czy deszcz. Na takie czynniki zewnętrzne nie mamy wpływu, ale z pomocą przychodzą szkła okularowe dedykowane kierowcom, którzy chcą się czuć pewniej i bezpieczniej podczas prowadzenia pojazdu w okularach używanych na co dzień.

 

JAK NASZA ŹRENICA REAGUJE NA ŚWIATŁO?

Rozmiar źrenicy oka zmienia się w zależności od natężenia światła. Przy dobrych warunkach świetlnych jest ona zwężona i ma duży zakres głębi ostrości, dzięki czemu nasze widzenie jest w pełni komfortowe. Adekwatnie w przypadku braku światła nasze źrenice są mocno rozszerzone a głębia ostrości mała. Istnieje jednak jeszcze trzeci rodzaj widzenia – zwany widzeniem zmierzchowym i to właśnie ono jest głównym problemem dotykającym kierowców podczas jesiennej aury. Niepełna ilość światła i zmieniające się natężenie to wyzwanie dla naszego wzroku i ciągłe zmiany w głębi ostrości. Technologia szkieł okularowych dla kierowców oparta jest właśnie w głównej mierze na uwzględnieniu rozmiaru źrenicy w warunkach słabego oświetlenia.

 

 

SZKŁA OKULAROWE

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ SZKŁA OKULAROWE DLA KIEROWCÓW? 
Dzięki specjalnym soczewkom okularowym przede wszystkim nie musimy się już martwić odblaskami ulicznych latarni, czy nadjeżdżających samochodów – są one w bardzo dużym stopniu zredukowane. Dodatkowo zwiększa się strefa odległości pośredniej, dzięki czemu łatwiej nam przenosić wzrok podczas jazdy. Niektóre ze szkieł są też wyposażone w dodatkowy filtr podwyższający kontrast widzenia i zapewniający lepsze postrzeganie kolorów. Ostatecznie tego typu okulary mają zapewnić kierowcy lepsze widzenie, w warunkach niedostatecznego oświetlenia, a tym samym zadbać o najważniejsze – czyli bezpieczeństwo i komfort jazdy.

JAKIE SZKŁA OKULAROWE WYBRAĆ?
Soczewki okularowe przeznaczone dla kierowców znajdziesz w naszych salonach w Lublinie. Szczególnym powodzeniem cieszą się te od firmy Hoya (EnRoute i EnRoute Pro) oraz Zeiss (DriveSafe). Niezależnie od wyboru firmy są to szkła dostępne w wersji zarówno jednoogniskowej, jak i progresywnej.

CZYSZCZENIE SZKIEŁ OKULAROWYCH

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject