fbpx

Soczewki toryczne i multifokalne

Soczewki toryczne

Są to soczewki kontaktowe przeznaczone dla astygmatyków. Oprócz standardowej mocy sferycznej, tak jak w każdych soczewkach, by właściwie korygować wadę wzroku posiadają dodatkowo moc cylindryczną (tzw. cylinder) oraz oś – czyli kąt pod jakim ustawiony jest cylinder.

Soczewki toryczne, mimo iż w mniejszym zakresie niż standardowe soczewki, dostępne są w wielu wariantach, w zależności od przeznaczenia i potrzeb użytkowników.

Soczewki multifokalne

Inaczej zwane progresywnymi, to soczewki kontaktowe przeznaczone dla prezbiopów – osób po 40 roku życia, których naturalne zdolności soczewki oka do akomodacji ulegają osłabieniu.

Presbiopia wymaga odpowiedniej korekcji wzroku, by widzieć komfortowo zarówno dal, jak i sferę odległości bliskich. Najczęściej oznacza to oddzielną korekcję do dali i bliży, np.: popularne “okulary do czytania”, ale też biurowe, dwuogniskowe lub progresywne. Jednak w dobie aktywności i nieskrępowanego stylu życia można zaradzić temu problemowi stosując również wygodne soczewki multifokalne.

Presbiopia i astygmatyzm
- Czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie?

wybierz odpowiednie soczewki
w naszym sklepie internetowym

JOHNSON&JOHNSON

ACUVUE OASYS

Zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Idealnie sprawdzą się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Optymalnie nawilżają i natleniają oko

JOHNSON&JOHNSON

ACUVUE OASYS FOR ASTYGMATISM

Wersja soczewek Oasys dla astygmatyków

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject