Soczewki Eyezen i Varilux Eyezen – nowości firmy Essilor

Eyezen

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez smarfonów, tabletów czy innych urządzeń cyfrowych. Człowiek ma potrzebę ciągłej komunikacji i dostępu do szerokiego zakresu informacji i wiedzy. Rozwój najnowszych technologii z dziedziny cyfrowej to wyjście naprzeciw tym potrzebom. Telefon jest naszą “trzecią” ręką. Tablet największym przyjacielem. Z tych urządzeń korzystamy na co dzień, w domu i w pracy, często po kilka lub nawet kilkanaście godzin. Komfort naszych oczu jest osłabiony. Odczuwamy pieczenie, zmęczenie, obraz staje się niewyraźny i mało kontrastowy. Efektem takiego przemęczenia może być m.in. zespół suchego oka lub pogłębienie się wady wzroku.

Z myślą o użytkownikach urządzeń cyfrowych, firma Essilor wprowadziła na rynek dwa rodzaje soczewek: Essilor Eyezen (jednoogniskowe) i Varilux Eyezen (do bliży i odległości pośrednich).

 

Soczewki Eyezen firmy Essilor.

Dzięki połączeniu nowych technologii: Ligt Scan oraz Eyezen Focus, soczewki Eyezen gwarantują komfort widzenia i dużo przyjemniejsze korzystanie z urządzeń typu smartfon i tablet.

Light Scan™ – innowacyjna technologia blokowania szkodliwego światła, zastosowana już wcześniej w powłoce Crizal Prevencia:
  • daje dobry kontrast widzenia,
  • zmniejsza odblaski
  • opóźnia starzenie się oczu.
Eyezen Focus – nowa technologia, wspiera pracę oczu szczególnie przy dłuższym użytkowaniu urządzeń cyfrowych np. smartfonu. Dzięki niej osiągamy:
  • zmniejszenie zmęczenia oczu, najbardziej to będzie odczuwalne przy stałym korzystaniu ze smartfonu,
  • bardzo dobre widzenie drobnych znaków,
  • swobodną postawę podczas czytania z bliska
Eyezen

Technologia Eyezen – miejsce działania

 

Soczewki dostępne w Salonach Optycznych Wrzos od 1 maja 2015 r.