Coraz częściej osoby, aktywne zawodowo, po 40 roku życia, które chcą dobrze widzieć m.in. przy czytaniu książek, pracy przy komputerze i niejednokrotnie rozmowie z klientem, borykają się z problemem doboru właściwych szkieł okularowych. Jednym z rozwiązań jest posiadanie dwóch par okularów – jednak jest to opcja uciążliwa i przysparzająca wiele kłopotów. Innym rozwiązaniem są okulary dwuogniskowe – pomijamy przymus posiadania drugiej pary okularów, jednak nadal rozwiązanie to posiada wiele minusów. Przede wszystkim okulary dwuogniskowe nie są estetyczne (widoczna jest ‘wtopka’ do bliży). Poza tym wielu użytkowników wzbrania się przed zakupem takich soczewek, ponieważ kojarzą się one zazwyczaj z zasłużonym wiekiem.

Jednak klienci naszych Salonów nie muszą się obawiać. Proponujemy bowiem idealne rozwiązanie zarówno dla presbiopów, jak i młodszych klientów, spędzających mnóstwo czasu przy komputerze. Soczewki biurowe albo inaczej szkła do bliży i odległości pośrednich stanowią idealny kompromis. Posiadają one strefę do bliży, dzięki której czytanie czy pisanie nie będzie już stanowiło problemu, a także strefę odległości pośrednich, co umożliwi wygodną pracę przy komputerze, a także, w razie potrzeby, komfortową rozmowę z klientem.

Szkła okularowe typu office, ze względu na konstrukcję w jakiej są wykonane, dzielą się na dwie grupy:

 1. soczewki o budowie konwencjonalnej – skonstruowane są na zasadzie redukcji mocy o stałą wartość. Dostępne są różne warianty soczewek, w zależności od przeznaczenia okularów. Klient może wybrać taki wariant, na jaką odległość pośrednią chce widzieć wyraźnie, w zależności od charakteru wykonywanej pracy.

 

 • Przykładem są soczewki Interview proponowane przez firmę Essilor:
  • cena: od 220 zł za sztukę (2017 r.)

interview

 

2. soczewki typu progresywnego – o zaawansowanej konstrukcji, biorą pod uwagę, w zależności od wersji indywidualne parametry przypisane danemu pacjentowi. Główna różnica polega na dostosowaniu konstrukcji i stopnia redukcji do addycji (dodatku mocy) i przeznaczenia. Soczewka będzie inaczej wykonana jeśli chcemy widzieć na odległości 1m, inaczej do 2m albo 4m. Daje to możliwość lepszego dopasowania soczewek do wymagań i potrzeb klienta.

 • Przykładem tych soczewek będą proponowane przez firmę Essilor Varilux Digitime:
  • cena: od 450 zł za sztukę (2017 r.)

soczewki biurowe Varilux Digitime

 

Inną możliwością dostępną w naszych salonach są soczewki officelences proponowane przez markę Zeiss w trzech wariantach:

 • ZEISS Officelenses Plus oraz ZEISS Officelenses Superb – dostępne w dwóch wariantach:
  • typu Near – wzmocniona strefa do czytania; doskonała ostrość widzenia do 200 cm;cena: od 330 zł za sztukę
  • typu Room – komfort pracy w pomieszczeniach do 400 cm;cena: od 330 zł za sztukę

 

 • ZEISS Officelenses Indyvidual – najbardziej zindywidualizowane soczewki biurowe; pozwalają na perfekcyjne widzenie przy określeniu indywidualnej odległości zakresie 100 – 400 cm oraz przy określeniu odległości do czytania.cena: od 660 zł za sztukę

Zeiss_OfficeLens_working-distance-728

 

Aby jeszcze bardziej podwyższyć komfort użytkowania swoich okularów biurowych spytaj w naszych Salonach o specjalne barwienie dla użytkowników komputerów – ABMERELAX proponowane przez firmę Essilor. Pozwoli ono na uniknięcie zmęczenia oczu i podwyższy kontrast widzenia poprzez zastosowanie filtrów odcinających najbardziej szkodliwą długość fal światła niebieskiego, emitowanego przez urządzenia elektroniczne. Dodatkowy koszt to 50 zł za barwienie jednej soczewki.

 

Amberelax_PL