fbpx

Presbiopia i astygmatyzm - Czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie?

Presbiopia

Presbiopia wymaga odpowiedniej korekcji wzroku, by widzieć komfortowo zarówno dal, jak i sferę odległości bliskich. Najczęściej oznacza to oddzielną korekcję do dali i bliży, np.: popularne “okulary do czytania”, ale też biurowe, dwuogniskowe lub progresywne. Jednak w dobie aktywności i nieskrępowanego stylu życia można zaradzić temu problemowi stosując również wygodne soczewki multifokalne.

Astygmatyzm

Inaczej niezborność wzrokowa, to jedna z najpopularniejszych wad wzroku. Obraz widziany okiem pacjenta astygmatycznego jest niewyraźny i rozmazany. W przypadku niezborności można stosować zarówno korekcję okularową jak i soczewkową.

W prawidłowo zbudowanym narządzie wzroku promienie świetlne skupiają się w jednym punkcie, a dokładniej, na siatkówce. W przypadku astygmatyzmu, wpadająca do oka promienie świetlne, skupiają się natomiast w dwóch punktach – stąd nieostre widzenie. W zależności od rodzaju astygmatyzmu, wiązka światła skupia się przed i / lub za siatkówką.

Do objawów należą:

  • bóle głowy (najczęściej w okolicach czołowych),
  • zamglone widzenie w dalekich i bliskich odległościach
  • mrużenie oczu,
  • widzenie linii prostych jako krzywe, nieostrych konturów.

Dailies Aqua Comfort Plus Multifocal (30 szt.) – produkt dla najbardziej wymagający użytkowników soczewek kontaktowych, którzy chcą korzystać z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych rozwiązań.

1-Day ACUVUE Moist Multifocal (30 szt.) – jednodniowe soczewki kontaktowe zapewniające wyraźne widzenie na każdą odległość dla osób po 40 roku życia.

Sprawdź soczewki multifokalne dostępne w naszym sklepie internetowym:

dailes soczewki kontaktowe lublin
Dailies Aqua Comfort Plus Multifocal (30 szt.) - 129,00 zł

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject