fbpx

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject

Filtr dla kierowców

W październiku 2015 r. wprowadziliśmy najnowszą soczewkę okularową renomowanej firmy ZEISS, przeznaczoną dla kierowców – DriveSafe. Dla kierowców do jazdy w dzień, ale przede wszystkim w trudnych warunkach: w nocy, o zmierzchu, w deszczu i mgle.

Wielu użytkowników pojazdów posiadających wadę wzroku, a także ci którzy jej nie mają, skarży się na oślepiające światła innych samochodów oraz niską jakość widzenia w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak: jazda po zmroku i nocą, w deszczu czy we mgle. Zdecydowana większość kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak duży wpływ na komfort jazdy ma jakość ich szkieł okularowych.

ZEISS wychodząc naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających kierowców, stworzył produkt, który minimalizuje niechciane efekty i podnosi jakość widzenia zarównoprzy codziennym użytkowaniu, jak i podczas prowadzenia pojazdów, szczególnie w trudnych warunkach. Dzięki soczewkom DriveSafe wielu kierowców w każdym wieku, poczuje się bezpieczniej i bardziej komfortowo za kierownicą. Soczewki okularowe z powłoką Drive Safe dostępne są zarówno w wersji jednoogniskowej, jak i progresywnej.

.Jeśli zatem męczy Cię jazda nocą ze względu na oślepiające światła lub niewygdnie prowadzić Ci pojazd w dotychczasowych okularach – szkła te są idealne dla Ciebie.

dla kogo drivesafe?

Czemu soczewki z powłoką DriveSafe zawdzięczają swoją wyjątkowość? Oczywiście technologii w jakiej zostały wykonane – konkretniej 3 innowacjom: Luminance Design®TechnologyDuraVision® DriveSafe Coating oraz ZEISS DriveSafe Lens Design..

1. Technologia Luminance Design® uwzględnia wielkość źrenicy w słabym oświetleniu. W zależności od ilości światła, która wpada do oka, źrenica zmienia swoją wielkość, by dostosować widzenie do warunków.

Widzenie fotopowe oka (widzenie dzienne oka)-soczewki okularowe drivesafe-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Widzenie fotopowe (dzienne)

Do oka dostaje się maksymalna ilość światła, źrenica jest zwężona.

Widzenie mezopowe oka (widzenie zmierzchowe oka)-soczewki okularowe drivesafe-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Widzenie mezopowe (zmierzchowe)

Do oka dostaje się ograniczona ilość światła, źrenica ma wielkość pośrednią.

Widzenie skotopowe oka (widzenie nocne oka)-soczewki okularowe drivesafe-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Widzenie skotopowe (nocne)

Do oka dostaje się mało ilość światła, źrenica jest maksymalnie rozszerzona.

Po zmroku, źrenica ludzkiego oka posiada wielkość pośrednią, ponieważ ilość promieni świetlnych jest znacznie ograniczona. Utrudnia to zarówno widzenie barw, jak i spostrzeganie przestrzenne, np. określanie odległości między przedmiotami. Szczególnie z tego powodu nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mogą mieć problem z prowadzeniem pojazdów.

Firma ZEISS wykorzystując tę wiedzę, produkując soczewki dedykowane szczególnie kierowcom, uwzględniła wielkość źrenicy podczas widzenia mezopowego (zmierzchowego). Na tej podstawie obliczono specjalny algorytm, który po uwzględnieniu korekcji klienta powoduje, że soczewka gwarantuje panoramiczne widzenie we wszystkich kierunkach i odległościach.

Dodając do tego powłokę eliminującą niechciane odblaski, jazda w trudnych warunkach w soczewkach DriveSafe stanie się bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

2. DuraVision® DriveSafe Coating to rozwiązanie marki ZEISS na uciążliwe odblaski, z jakimi zmagają się użytkownicy okularów zarówno w pełnym świetle słonecznym, jak i sztucznym oświetleniu, m.in. wytwarzanym przez lampy samochodowe. Powłoka redukuje olśnienia nawet do 64%, nie przepuszczając przez szkło okularowe światła długości, odpowiedzialnej za uciążliwe dla kierowców efekty..

3. ZEISS DriveSafe Lens Design to technologia wykorzystana w soczewkach progresywnych DriveSafe. Z racji faktu, częstej konieczności zmiany odległości, na jaką kierowca musi skupiać wzrok, dla wielu presbiopów prowadzenie pojazdu staje się uciążliwe, a nawet niebezpieczne. W soczewkach progresywnych z powłoką DriveSafe, zoptymalizowana została strefa pośrednia. Dzięki niej kierowca w naturalnej pozycji głowy może z łatwością skupia wzrok na zmianę, na drodze, desce rozdzielczej, czy lusterkach.

zalety powłoki drivesafe

Jakość i komfort dzięki innowacyjnym technologiom. Oprócz standardowych zalet soczewek marki ZEISS, takich jak, łatwość czyszczenia, wytrzymałość i ostrość widzenia, soczewki z tą powłoką oferują znacznie więcej:

1. LEPSZE WIDZENIE W SŁABYM ŚWIETLE.
Soczewki okularowe DriveSafe poprzez podniesienie kontrastu widzenia i zminimalizowanie niechcianych efektów, poprawiają widzenie w słabym oświetleniu i trudnych warunkach atmosferycznych.

2. DOKŁADNE WIDZENIE PRZESTRZENNE WE WSZYSTKICH KIERUNKACH I ODLEGŁOŚCIACH.
Dodatkowym atutem szkieł DriveSafe jest wyraźne, niczym nieograniczone pole widzenia, Ułatwia ono obserwowanie zarówno drogi, jak i przestrzeni między deską rozdzielczą a lusterkami samochodowymi.

3. REDUKCJA NIECHCIANYCH ODBLASKÓW.
Soczewki z opisywaną powłoką redukują odblaski świateł nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów, a także świateł ulicznych, przez co poprawiają widzenie w słabszym oświetleniu.

Lepsze widzenie w słabym świetle jadac autem noca-soczewki okularowe drivesafe-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie
Przestrzenne widzenie jadac samochodem-soczewki okularowe drivesafe-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Od wprowadzenia soczewek DriveSafe upłynęło trochę czasu. Kolejni producenci wprowadzili podobne filtry i tak Essilor wprowadził powłokę Streetlife, Hoya – EnRoute oraz EnRoute Pro, Szajna – Drive Control, Seiko – Seiko Drive, JZO – EyeDrive, itd. Wszystkie mają podobne działanie, chociaż różnią się w szczegółach.

Niektóre soczewki z filtrem dla kierowców są już oferowane w postaci szkieł magazynowych co znacznie obniżyło cenę zakupu. Przy małej wadzie wzroku, np. +/-2,0 D różnicy nie zauważymy, ale przy większej, a tym bardziej jeśli dojdzie astygmatyzm lub różnica korekcji pomiędzy okiem prawym i lewym, zmiana jakości widzenia będzie wyraźna.

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject


Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /home/klient.dhosting.pl/swrzos/wordpress2/wp-includes/functions.php on line 5663