polskie okulary

dobre bo polskie

Dobre polskie okulary są możliwe. Wspierając nasz rodzimy rynek, posiadamy w ofercie również produkty wytwarzane w Polsce, przez polski kapitał. Wiodące firmy to Liw Lewant z Bielawy – produkcja na najwyższym poziomie technicznym opraw okularowych oraz firma Szajna – mieszcząca się w Gdyni, produkująca nowoczesne szkła okularowe.

polskie okulary - oprawy

Liw Lewant-polski producent opraw okularowych-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Największy producent wysokiej jakości opraw okularowych w Polsce i jedyny na świecie producent metalowych opraw okularowych z hypoalergicznymi nanopowłokami tytanowymi. Firma powstała w 1982 r. Dziś funkcjonuje jako ultra-nowoczesna fabryka zatrudniająca ponad 250 osób. Jej produkty trafiają m.in. na rynek Stanów Zjednoczonych, Rosji i Australii.

Marka Liw Lewant to oprawy nowoczesne, ponadczasowe, pełne dynamizmu i świeżości. Firma od lat współpracuje ze studentami z Akademii Sztuk Pięknych, by tworzyć jeszcze lepsze projekty opraw. Wykorzystanie zaawansowanych technik pozwala na produkcję opraw zarówno z metalu, jaki i plastiku oraz łączenie tych dwóch materiałów razem.

Nowością marki LiwLewant jest kolekcja Natura. Oprawki wykonane są z drewna i karbonu. Materiał ten jest niezwykle odporny, ciepły w dotyku oraz lekki w noszeniu. Kolekcja skierowana jest szczególnie do osób ceniących sobie oryginalność, trwałość oraz różnorodność.

DekOptica jest firmą rodzinną, której początki sięgają 1961 roku. Oficjalną działalność rozpoczęli w 1981 roku. Wiedzę na temat opraw okularowych i ich produkcji przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a proces produkcyjny stale udoskonalany w najnowsze technologie. DekOptica to wybór ponad 250 modeli opraw okularowych. W swoim asortymencie posiadają również szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych ze szkłami polaryzacyjnymi, w które łatwo można wstawić szkła korekcyjne. Do produkcji wykorzystywane sa tylko sprawdzone i wytrzymałe materiały.

DekOptica-polski producent opraw okularowych-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Najnowszą kolekcją opraw jest linia Illusion by DekOptica. Została ona stworzona wraz z nadejściem nowych trendów, jakie obserwujemy na całym świecie. Projektanci mają większą wolność twórczą, którą wykorzystują na etapie projektowania opraw. Produkty te charakteryzuje zdecydowany design oraz mocniejsza, bardziej wyrazista kolorystyka.

M. Bayer-polski producent opraw okularowych-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

Firma M.Bayer powstała w 1960 roku. Jej siedziba mieści się w Józefowie. Sieć handlowa obejmuje hurtownie oraz liczne zakłady optyczne. Współpracuje z firmami z Polski i zagranicy m. in. Niemcami, Rosją, Łotwą, Estonią, Słowacją, Ukrainą czy Białorusią. M. Bayer bierze również czynny udział w wystawach optycznych, gdzie z dumą prezentuje swoje produkty. Stylowe kolekcje tego producenta odzwierciedlają najnowsze trendy w modzie.

soczewki okularowe

Polskie okulary z polskimi soczewkami. 

Szajna Laboratorium Optyczne jest wiodącym polskim producentem oraz dystrybutorem soczewek okularowych – głównie na potrzeby krajowego rynku optycznego.Swoją działalność rozpoczęła w 1991 r. w Gdyni, gdzie działa do dziś. Jej założycielami są Małgorzata i Tadeusz Szajna. Firma stale się rozwija i na bieżąco wprowadza najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, zapewniając komfortowe i perfekcyjne widzenie milionom użytkowników okularów.

Szajna-polski producent soczewek okularowych-Salony Optyczne Wrzos w Lublinie

W swojej ofercie posiada soczewki organiczne, lekkie i wytrzymałe oraz tradycyjne mineralne. Żeby sprostać największym oczekiwaniom swoich użytkowników firma bazuje na konstrukcjach sferycznych, asferycznych oraz wewnętrznie asferycznych. W połączeniu z właściwym materiałem sprawia to, że soczewki mogą być jeszcze cieńsze i lżejsze.

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject