Wszystko zaczęło się od …

wynalazku, niedrogich filtrów do polaryzacji światła, opatentowanych przez młodego amerykańskiego naukowca Edwin’a Land’a. Który to, na potrzeby okularów przeciwsłonecznych, reflektorów samochodowych oraz fotografii, w roku 1929 rozpoczął ich produkcję. W 1937r. Edwin Land założył firmę Polaroid Corporation, która zyskała światową sławę przez wynalazek XX wieku – aparat natychmiastowy.

Polaroid

Początki marki Polaroid

W 1937r. nowo założona firma sprzedała swoją pierwszą parę okularów przeciwsłonecznych. Dwa lata później zaprezentowano pierwsze okulary 3D do oglądania filmów.

Polaroid przez lata

gogle Polaroid

 

 

 

W latach 40′ Polaroid zdobył popularność wypuszczając na rynek polaryzacyjne gogle lotnicze i sportowe. Zdobyli tym uznanie gwiazd i żołnierzy sił powietrznych.

 

 

 

 

 

 

Począwszy od laCool Ray Polaroidt 50′ firma Polaroid dyktuje trendy w modzie, opierając się przy tym na swojej opatentowanej technologii. Będą to, najlepsze na tamte czasy okulary generacji Cool Ray. Unikalne okulary przeciwsłoneczne typu Windsor, jako nowy punkt odniesienia dla stylu lat 60-tych.

 

aparat Polaroid

Aparat fotograficzny marki Polaroid

W 1962r. Polaroid wyprodukował także 4-milionowy egzemplarz swojego aparatu natychmiastowego. Marka ta przez dekady kojarzona była głównie z aparatami fotograficznymi, które generowały zdjęcia od ręki. Tak naprawdę hasło Polaroid było używane do określenia wszystkich aparatów tego typu – nawet innego producenta.

 

 

Okulary PolaroidPolaroid ok. p-słoneczne

Po 1970r firma wychodzi z unikatowymi i ekskluzywnymi technologiami prasowania i polerowania do produkowania polaryzacyjnych soczewek klasy premium. Pojawiają się pierwsze okulary cieniowane, oraz te w stylu aviator z wymiennymi soczewkami. Gwiazdy kina i sportu swoją twarzą sygnują okulary Polaroid, wzbudzając duże pożądanie milionów ludzi na całym świecie..

 

 

Polaroid dzisiaj

okulary PolaroidNiezwykłe jest to, że odkrycie młodego studenta Harvardu, nadal jest podstawą tego, jak do dziś produkowane są soczewki polaryzacyjne. Firma Polaroid dzisiaj dysponuje najnowocześniejszą technologią do produkcji soczewek polaryzacyjnych UltraSight Premium. A od kiedy trafiła do portfolio marek własnych włoskiego producenta Safilo, rozpoczął się prawdziwy bum, którego dowodem jest niepowtarzalny produkt podążający za aktualnymi trendami.

Zapraszamy do naszych salonów optycznych WRZOS by przymierzyć i zobaczyć różnicę w widzeniu.

logo Polaroid

 

Odwiedź oficjalną stronę Polaroid