fbpx

Pielęgnacja soczewek kontaktowych
i akcesoria

Akcesoria do soczewek kontaktowych to szeroka gama produktów, które mają za zadanie ułatwić życie wszystkim pacjentom soczewkowym i sprawić, by korzystanie z nich było jeszcze bardziej komfortowe. Począwszy od pojemników na soczewki, etui do ich przechowywania, poprzez krople nawilżające, wszelkie urządzenia przydatne do zdejmowania i zakładania soczewek kontaktowych, na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które z pewnością rozwiążą problemy, z jakimi borykają się użytkownicy soczewek.

Jak wynika z badań pielęgnacja soczewek kontaktowych to najsłabsze ogniwo w procesie ich noszenia. Okazuje się, że aż 43% użytkowników nie stosuje się do zaleceń dotyczących wymiany płynu w pojemniku- nie jest on wymieniany w całości, tylko najczęściej dolewany.

Ogółem zasad odnośnie przechowywania soczewek nie przestrzega 62% pacjentów (43% nie wymienia płynu, 19% nie zawsze wymienia płyn w przypadku nie noszenia soczewek przez kilka dni). Tylko 17% użytkowników myje swój pojemnik na soczewki każdego dnia, aż 13% nie robi tego wcale. Pocieszające jest to, że ci którzy nie myją pojemników wcale, wymieniają je częściej, ale nadal aż 62% wymienia pojemnik rzadziej niż raz na dwa miesiące. Tylko 14% stosuje się do zaleceń, aby robić to raz na 30 dni. Dość niefrasobliwe jest również podejście do samej butelki z płynem. Bardzo wiele osób nie pilnuje, aby była ona dokładnie zamknięta i dokręcona tak by uniknąć skażenia płynu.

wybierz odpowiednie akcesoria

PŁYN
AOSEPT

Plus Hydraglyde

64 ZŁ
360 ml
Odpowiedni dla soczewek twardych i miękkich
Naturalny skład, bez konserwantów
Zapewniają odpowiednie nawilżenie
Szybkie czyszczenie

TABLETKI ENZYMATYCZNE

EYEYE 3-N-Zym

34 ZŁ
10 SZTUK
Odpowiednie dla soczewek twardych i miękkich
Skutecznie usuwają osoady białkowe
Przedłużają okres noszenia twardych i miękkich soczewek kontaktowych

ŻELOWY KONCENTRAT CZYSZCZĄCY

Daily Cleaner

35 ZŁ
30 ml
Odpowiedni dla soczewek twardcyh i miękkich
Oczyszcza z osadów białkowych oraz lipidów
Łagdony dla oczu, hipoalergiczny
Podnosi komfort użytkowania

CHWYTACZ
DMV

37 ZŁ
1 SZTUKA
Komfortowe zakładanie i zdejmowanie miękkich soczewek kontaktowych
Wykonanie z materiałów najwyższej jakości
Zapewnia czystość i bezpieczeństwo podczas posługiwania sie soczewką
Amerykańska firma DMV

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject