fbpx

pielęgnacja oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych

Wiele osób boryka się z problemem wrażliwych oczu. To nic dziwnego! Większość czasu spędzamy patrząc w monitor, telewizor i telefon. Gdyby tego było mało, to część z nas ma jeszcze tendencje do alergii, co z pewnością nie poprawia kondycji oka. Jeśli zdarza Ci się złapać na tym, że alergia, komputer lub klimatyzacja dobija Twoje oczy, to niniejszy artykuł znacząco ułatwi Ci życie!

ODSIECZ DLA WRAŻLIWYCH OCZU I ALERGIKÓW

Jeśli zdarza Ci się nosić soczewki, a oczy i tak się męczą, to może być najwyższy czas na wypróbowanie płynu bez konserwantów. Będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli dotyka Cię problem alergii lub skłonności do dyskomfortu przy dłuższym użytkowaniu soczewek. Ponadto, płyn takiego rodzaju ułatwi higienę oczu, szczególnie jeśli nosisz soczewki ponad 12 godzin dziennie. A nie oszukujmy się – często tak bywa. Płyn jest naprawdę wyjątkowo łagodny – po neutralizacji jego pH wynosi zaledwie 6,6, czyli dokładnie tyle, co ludzkie łzy! Efekt czerwonych oczu… i wcale nie mamy na myśli tego, który można ujrzeć na zdjęciach z fleszem. Jeśli pracujesz przy ekranie lub po prostu doskwiera Ci efekt suchego oka, to najlepszym wyborem będą krople do oczu.


Tylko jakie? Przede wszystkim takie, które zapewnią Ci ulgę i w odpowiedni sposób nawilżą oko. Jeśli korzystasz z soczewek kontaktowych, to warto wybrać taki produkt, który możesz zaaplikować bez potrzeby zdejmowania soczewek. Na rynku możesz znaleźć produkty, które zostały stworzone z myślą o osobach pracujących w soczewkach kontaktowych. możesz znaleźć produkty, które zostały stworzone z myślą o osobach pracujących w soczewkach kontaktowych. Przykładem może być spray BioDrop MD, który stosujemy na zamknięte oczy z soczewkami, nie rozmywa makijażu, za to gwarantuje szybki i długotrwały efekt ulgi dla oczu. Dosyć uniwersalny, bo stosowany do wszystkich rodzajów soczewek jest również płyn Ever Clean, który skutecznie dezynfekuje i oczyszcza soczewki.

POLECANE PŁYNY DO SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

łZY NA ZDROWE OCZY

Na jakość łez wpływa bardzo wiele czynników – od leków, które regularnie przyjmujesz, aż po takie czynniki jak Twój wiek! Nie musisz celowo płakać aby w Twoich oczach pojawiały się łzy. Tak naprawdę pojawiają się w mniej widocznej formie w czasie doby. Jeśli Twoje oczy bywają regularnie podrażnione i zmęczone – nie zwlekaj! Taki stan rzeczy może wpłynąć na Twoje widzenie i komfort. Intensywne nawilżenie oka jest kluczowe, jeśli Twoje łzy nie zawsze radzą sobie z sytuacją. Hialuronian sodu jest składnikiem, który powinien znaleźć się w składzie Twoich nowych kropli. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zapewnia długotrwałą ulgę i dużo trwalsze uczucie nawilżenia, w porównaniu do standardowych specyfików.

REKOMENDOWANE KROPLE I SPRAYE DO OCZU:

HYAL DROP MULTI – krople o działaniu nawilżającym, łagodzącym podrażnienia, przeznaczone również dla użytkowników wszystkich typów soczewek kontaktowych.

BIODROP MD – spray do oczu łagodzący suchość i podrażnienia powieki i skóry wokół oczu.

BioDrop MD® Spray – mikroemulsja do spryskiwania suchych lub podrażnionych oczu i powiek. Olej z nasion rokitnika wzmacnia warstwę lipidową filmu łzowego i chroni oczy przed przesuszeniem.

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject