pęseta do soczewek kontaktowych - niezbędna pomoc

Pęseta do soczewek kontaktowych, to zdecydowanie “must have” każdego użytkownika soczewek kontaktowych. Jest to niezbędna pomoc dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z soczewkami, jak o dla stałych użytkowników. Dlaczego pęseta jest tak uniwersalna – zapraszamy do lektury!

 

PĘSETA – MAŁA WIELKA POMOC

Pęseta to uniwersalny dodatek dla każdego użytkownika soczewek kontaktowych. Kosztują około kilku złotych i nie zajmują dużo miejsca. Z wyglądu przypominają zwykłą pęsetę kosmetyczną, ale zakończone są silikonowymi zaokrąglonymi końcówkami. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczne i łatwe manewrowanie soczewką, bez ryzyka jej uszkodzenia czy zgubienia. 

 

PĘSETA – PRZEZNACZENIE I ZALETY

Pęseta ułatwia operowanie soczewką w pojemniku w trakcie jej czyszczenia oraz ułatwia jej wyjmowanie.  Kolejną zaletą pęsety jest to, że długie paznokcie mogą być noszone bez obawy przed rozerwaniem soczewki, czy zarysowaniem oka.  Korzystanie z pęsety jest znacznie bardziej higieniczne, niż używanie palców. 

 

 

jak używać pęsety?

PĘSETA – SPOSÓB UŻYCIA
Jak przy wszystkich rodzajach produktów optycznych, tak też przy pęsecie, są pewne określone zasady jej użytkowania.
Aby utrzymać pęsetę w czystości,
wystarczy umyć ją ciepłą wodą z delikatnym mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Przed kontaktem pęsety z soczewką warto polać ją płynem do soczewek kontaktowych (np. Refine One Step lub ReNu MultiPlus). 
Aby założyć soczewkę należy umieścić ją na węższym końcu pęsety i delikatnie przycisnąć w kierunku centralnej części oka, tak, jednak tak aby pęseta nie dotknęła bezpośrednio powierzchni oka. 
Aby zdjąć soczewkę, należy przyłożyć końcówki chwytające do powierzchni soczewki, po czym delikatnie przycisnąć je do siebie i zdjąć soczewkę. 

PĘSETA – PRZECIWWSKAZANIA 
Pęseta nie jest odpowiednim produktem dla osób, które korzystają ze sztywnych soczewek kontaktowym. Nie powinno się z niej korzystać również przy chorej rogówce. 

 

 

REKOMENDOWANE PĘSETY DO SOCZEWEK KONTAKTOWYC

PĘSETA DO SOCZEWEK KONTAKTOWYCH
– wykonana z najwyższej jakości materiałów.

PĘSETA DO SOCZEWEK MIĘKKICH DMV – chwytak do zakładania i zdejmowania miękkich soczewek kontaktowych, marki DMV

 

Pęseta do soczewek kontaktowych – łatwiejsza aplikacja Twoich soczewek kontaktowych!

POLECANE PŁYNY DO SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject