fbpx

Okulary przeciwsłoneczne dla każdego!

Od dawna wiadomo, że nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są takie same. Kiedy po zimie pojawia się pierwsze wiosenne słońce, jesteśmy otoczeni ogromnym wyborem i dostępnością różnych okularów przeciwsłonecznych. W tym wszystkim największym wyzwaniem jest znalezienie takich okularów, które będą dostosowane do naszych potrzeb i codziennych czynności.

 

WIELE POTRZEB, JEDNE OKULARY!

Zanim sięgniemy na półki salonów optycznych warto zastanowić się kiedy najczęściej korzystamy z okularów przeciwsłonecznych i jaki jest ich docelowe przeznaczenie. Jedni z nas potrzebują ich do jazdy w samochodzie, inni potrafią nie zdejmować ich przez większość dnia. Jedno jest pewne – im lepiej okulary będą spełniały Twoje oczekiwania tym częściej będziesz z nich korzystać, bo przecież nie chodzi o to, żeby po zakupie odłożyć je na jedną z domowych półek. Decydując się na okulary kupione u optyka, można być pewnym, że zawsze zapewniają one 100% ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Same szkła okularowe różnią się natomiast zabarwieniem oraz odcieniem kolorystycznym samej soczewki. Dodatkowo do wyboru mamy szkła światłoczułe, polaryzacyjne, czy gradalne. Dlatego tak ważne jest ustalenie priorytetów użytkowania okularów przeciwsłonecznych i dokonanie optymalnego wyboru dla komfortowego widzenia na co dzień.

OKULARY DO MIEJSKIEGO STYLU ŻYCIA

Dla dużej grupy osób okulary przeciwsłoneczne to element ozdobny. Im lepiej dopasowane do kształtu twarzy i stylu życia – tym lepiej się w nich czujesz. Najlepiej sprawdzą się okulary dostosowane do miejskiego trybu życia – znajdziesz tam ogromną gamę wzorów, kolorów i atrakcyjnych powłok lustrzanych. Producenci zapewniają tutaj szeroką gamę jednorodnych kolorów, barwienia gradalne (ciemniejsza soczewka na górze i jaśniejsza na dole), a nawet wersje dwukolorowe, dzięki czemu z łatwością dopasujesz okulary do swojego wyjątkowego stylu i ubioru. Przykładowe soczewki do tego typu okularów, to: AdaptiveSun, DuraVision Flash, DuraVision Mirror UV firmy Zeiss.

 

OKULARY DLA KIEROWCÓW I SPORTOWCÓW

OKULARY DLA KIEROWCÓW

Oddzielną półką są okulary przeciwsłoneczne dla kierowców, którzy w słoneczne dni często zmagają się z jazdą „pod słońce”, która bywa niekomfortowa i niebezpieczna. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się szkła z filtrem polaryzacyjnym, aby zminimalizować wrażenie oślepienia w trakcie jazdy. Tego typu okulary posiadają również specjalne barwienia, które podnoszą kontrast widzenia. Kierowcy powinni unikać soczewek o bardzo ciemnym zabarwieniu oraz dobrze przemyśleć wybór koloru soczewek barwionych. Jazda samochodem to nieustanne pilnowanie znaków i kolorów sygnalizacji świetlnej, dlatego też najlepiej sprawdzą się naturalne odcienie takie jak brąz, szarość i zieleń (np. soczewki POL, AdaptiveSun POL i Skyle Road od firmy Zeiss.

 

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE W SPORCIE

Słoneczne dni sprzyjają aktywności, stąd też potrzeba oddzielnej gamy okularów przeciwsłonecznych dla amatorów sportów na świeżym powietrzu. Tego typu okulary mają na celu ochronę oczu nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem, kurzem i zanieczyszczeniami. Aktywności na zewnątrz wiążą się często ze zmianą natężenia światła – na przykład podczas jazdy na rowerze, dlatego w tym przypadku ciemne barwienie soczewki oraz szkła fotochromowe nie są zalecane. Najlepiej sprawdzą się soczewki o szarym barwieniu, które redukują efekt oślepienia i są gwarancją dobrego widzenia niezależnie od pory roku. Całe okulary są wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów, aby uprawiać ulubione sporty bez przeszkód! Okulary sportowe w większości dostępne są również z soczewkami jednoogniskowymi i progresywnymi, więc niezależnie od wieku i potrzeb każdy jest w stanie wybrać wśród nich coś dla siebie! W zależności od dyscypliny sportowej polecamy Skylet Sport lub Brąz, Szary czy Pioneer od Zeiss. 

 

PRODUKTY DO CZYSZCZENIA OKULARÓW:

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'oob9ai_optyk.wp_transients' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_transients`

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'oob9ai_optyk.wp_transients' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_transients`

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'oob9ai_optyk.wp_transients' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_transients`


Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /home/klient.dhosting.pl/swrzos/wordpress2/wp-includes/functions.php on line 5663

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'oob9ai_optyk.wp_transients' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_transients`

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'oob9ai_optyk.wp_transients' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_transients`