fbpx

okulary i oprawy

OKULARY KOREKCYJNE - KROK PO KROKU

Każdy, kto ma problemy ze wzrokiem, powinien skorzystać z porady specjalisty (lekarza okulisty lub optometrysty), który dzięki nauce i doświadczeniu, dysponuje szeroką wiedzą na temat zdrowego widzenia. Tylko specjalista może podjąć odpowiedzialną decyzję, czy Twoje oczy są zdrowe i czy powinieneś nosić okulary korekcyjne. Wyrób nowych okularów pozwala na noszenie zgodnie z duchem czasu. Nowe okulary korekcyjne to nie tylko zakup nowoczesnych i coraz doskonalszych technologicznie opraw, nowe okulary to również korzystanie z nowej oferty soczewek coraz bardziej zaawansowanych pod względem funkcjonalnym tak, by coraz lepiej odpowiadały w różnych warunkach użytkowania.

Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Pojawiają się pytania o ogólny stan zdrowia oczu, a wywiad ma na celu poznanie potrzeb pacjenta. Może się bowiem okazać, że potrzebne są okulary do dali lub do bliży, albo okulary do komputera.

Ocena ostrości wzroku. Najpierw obiektywna na podstawie autorefraktometru – popularnie komputer – a następnie subiektywna, na podstawie odczytywanych liter lub znaków o różnej wielkości. Dobierając różne moce szkieł podczas tego testu specjalista wspólnie z pacjentem ustalają najlepszą korekcję dla niego. Aby badanie było poprawne, ważne jest by parę godzin przed nim nie czytać dłuższy czas z bliska i nie nosić soczewek kontaktowych. Najlepiej jeśli oczy byłyby wypoczęte.

Okulista sprawdzi również dno oka i zmierzy ciśnienie śródgałkowe oka, oceni stan rogówki.

Optometrysta poświęca cały swój czas na dobranie jak najlepszej korekcji.

 

Po dobraniu korekcji, asystent sprzedaży na podstawie wskazań specjalisty pomaga dobrać oprawę okularową. Powinna uwzględniać rysy twarzy, kolorystykę i przeznaczenie jak również rodzaj szkieł jaki ma być w niej zamontowany.

Oprócz doboru opraw bardzo ważnym elementem jest dobór soczewek okularowych. Jest ich kilka grup, a każda z nich ma wiele różnych odmian. Jest to czynność często niedoceniana przez klienta z powodu nieznajomości możliwości jakie daje dzisiejsza technika. Postęp jest ogromny jak w każdej dziedzinie naszego życia.

Po dobraniu opraw i soczewek okularowych, asystent sprzedaży wykonuje odpowiednich pomiarów w zależności od rodzaju szkieł i stopnia ich indywidualizacji. Podstawowe soczewki magazynowe potrzebują jedynie pomiaru rozstawu dla oka prawego i lewego oraz wysokości montażu. Bardziej zaawansowane soczewki wymagają dodatkowych pomiarów takich jak odległość soczewek od oczu, kąta nachylenia szkieł względem osi patrzenia i stopnia wygięcia oprawy (łuku oprawy).

Teraz pozostało czekać na montaż szkieł w oprawie. Standardowe mogą być na miejscu, więc wykonane mogą być w ciągu godziny. Na bardziej zaawansowane trzeba będzie poczekać od jednego do kilkunastu dni.

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject


Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /home/klient.dhosting.pl/swrzos/wordpress2/wp-includes/functions.php on line 5663