Noszenie okularów z antyrefleksem ma sens pod warunkiem, że zakładamy je siadając przy komputerze a nie dopiero po kilku godzinach, gdy zaczynają nas boleć oczy.

pędzasz dużo czasu przed ekranem komputera w pracy, a także w czasie wolnym. Dzisiaj już nie możesz wyobrazić sobie życia bez komputera, łatwego dostępu do informacji, rozrywki, komunikacji… Jednak nasze oczy nie są przystosowane do ciągłego skupiania wzroku na ekranie i wykonywania czynności wymagających długiego patrzenia z bliska, dlatego często odczuwamy ich zmęczenie. Monitory ekranowe emitują niekorzystne promieniowanie. Obecnie stosowane powszechnie typu LCD mają znacznie mniejszy skutek jednak na użytkowników komputerów czekają inne zagrożenia, takie jak uciążliwy po kilku godzinach pracy blask monitora, sztuczne oświetlenie otoczenia oraz praca wzrokowa skupiona na stałej odległości obszarów bliskich i pośrednich.

Jest na to sposób!

Zaproponujemy Ci odpowiednie soczewki.

  • Soczewki z powłoką antyrefleksyjną są nieocenione podczas pracy przy komputerze, powodują one likwidację odbić, odblasków zwanych także duszkami przez co obraz jest ostry i przejrzysty a nasz organizm (oczy i mózg) bardziej wypoczęty. Na rynku optycznym dostępne są różne typy powłok antyrefleksyjnych, należy zdać sobie sprawę, że od jakości tych powłok zależy Twój komfort użytkowania okularów. Dlatego o ile to możliwe nie warto oszczędzać na własnych oczach.
  •  Jeśli skończyłeś 30 lat dobrym rozwiązaniem będą tzw. soczewki relaksacyjne, które zostały stworzone z myślą o ludziach prowadzących aktywny i dynamiczny tryb życia. Okresowe zmęczenie oraz pieczenie oczu pojawiające się najczęściej pod koniec dnia, jest w tej grupie znamienne, głównie z powodu nieustannego i nadmiernego obciążenia układu wzrokowego. Soczewki te umożliwią ostre widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość, chronią oczy przed zmęczeniem i pozwalają użytkownikom na dłuższą i bardziej efektywną aktywność,zarówno podczas pracy,jak i w czasie wolnym.
  • Odrębny temat okularów do pracy przy komputerze ma związek z presbiopią, jest to naturalny stan jaki odczuwają wszyscy ludzie wchodzący w wiek średni. Oznaką jest kłopot z ostrością wzroku w bliskich odległościach. Zwykłe okulary do czytania czy do użytku codziennego nie sprawdzają się przy skierowaniu wzroku na monitor komputera, na którym obraz jest rozmyty. My polecamy soczewki idealnie zaprojektowane do tego typu pracy. Ich unikatowość polega na tym, że zapewniają ostre widzenie zarówno przedmiotów leżących blisko (np. znaki na klawiaturze), w średniej odległości (np. obraz monitora komputerowego), jak i obiektów oddalonych (do 4 m).