Soczewki Sensity to odpowiedź firmy Hoya na znane soczewki fotochromatyczne Transitions. Do podstawowej wersji Sensity dołączyły tego lata dwie nowe wersje Sensity Dark i Sensity Shine. Wspólne cechy obu wersji to zastosowanie technologii nowej generacji, zabarwiają się mocniej na zewnątrz, nawet podczas jazdy samochodem i oczywiście w 100% blokują promieniowanie UV.

Sensity DarkSensity Dark

Wyróżniają się tym, że reagują nie tylko na światło UV jak wszystkie soczewki fotochromatyczne, ale również światło widzialne. Dzięki temu uzyskują bardziej intensywne zabarwienie. Dlatego właśnie zabarwiają się także w samochodzie, w którym jak wiadomo szyba zatrzymuje promieniowanie UV. Inną zaletą jest mała wrażliwość na temperaturę. Soczewki o zmiennym zabarwieniu w wysokich temperaturach, w mniejszym stopniu barwią się na słońcu. W starszych generacjach było to dużym problemem.

Sensity Shine

Są to soczewki, które oprócz zmiennego zabarwienia posiadają cechę powłoki lustrzanej. Soczewki lustrzane są modne. W tym wypadku powłoka taka pojawia się po zabarwieniu soczewek. W stanie bezbarwnym jest prawie niewidoczna. Sensity Shine występuje w trzech kolorach: brązowym z odblaskiem miedzianym, szarym ze srebrną powłoką oraz zielonym z delikatnym lustrem niebieskim.

Sensity Shine