Pomoce dla słabowidzących

Monookular znajduje coraz większe zainteresowanie na rynku, ze względu na wygodę używania, niewielkie rozmiary i swoje możliwości. Zarówno podczas urlopowych wędrówek na wolnej przestrzeni, np. w górach, jak i podczas zwiedzania muzeów lub oglądania przedstawień teatralnych. Łatwy w obsłudze, nie zajmuje wiele miejsca w podręcznej torbie. Wykorzystywany jest w różnych okolicznościach: jako ręczne lornetki do odczytywania szczegółów z dalszych odległości, jako pomoc optyczna dla osób słabowidzących; jako lupa stołowa z trzykrotnym powiększeniem lub też jako ręczny mikroskop z możliwością powiększania do 25x.

Powiększalniki telewizyjne przeznaczone dla osób o stosunkowo niedużym niedowidzeniu. Odpowiednie do pracy z bliska. Urządzenie to można wykorzystywać nie tylko do czytania, ale również do pisania, do oglądania rysunków, do wykonywania prostych czynności, np. naklejanie znaczka pocztowego czy malowanie paznokci. Można tu uzyskać powiększenie kilkudziesięciokrotne.

Urządzenie składające się z monitora telewizyjnego i kamery, pod którą zainstalowany jest stoliczek, na którym znajduje się lupa, która powiększa obraz w telewizji.