Salony Optyczne Wrzos i marka Zeiss umożliwiają lepsze widzenie dzięki nowemu aberrometrowi.

Salony Optyczne Wrzos stawiają na innowacyjne rozwiązania ze świata optyki. Współpracując z najlepszymi, oferują dobór soczewek korekcyjnych w oparciu o nowoczesny pomiar, dzięki i.Profiler ® i technologii i.Scription® od Zeiss.

Dzięki temu urządzeniu, dowiesz się jak dobrze widzisz w dzień czy o zmroku i czy możesz widzieć jeszcze lepiej.

i.Profiler® to system dzięki któremu oko zostaje przeanalizowane na całej powierzchni źrenicy.

Szczegółowość pomiarów wyróżnia ten abberometr na tle standardowych autorefraktometrów. Urządzenie umożliwia pomiar w wysokiej rozdzielczości, wykazując topografię rogówki. Łatwa obsługa urządzenia pozwala na przeprowadzenie badania w krótkim czasie, a przeprowadzona analiza danych ułatwia precyzyjną ocenę wady wzroku.

Co dzięki takiemu super keratometrowi zyskuje pacjent?

Oko dające ostry obraz na całej powierzchni źrenicy miałoby na monitorze jednolity jasnozielony kolor. Jest tak u części osób w jasny dzień. Kiedy źrenica rozszerza się wraz ze zmrokiem, ostrość widzenia radykalnie maleje.

Użytkownik począwszy od badania znacząco zwiększa zakres precyzji wykonania soczewek korekcyjnych, a tym samym późniejszej ostrości widzenia. Związana z tym technologia i.Scription® oraz wieloletnie doświadczenie marki Zeiss, to solidna podstawa do osiągnięcia w pełni zindywidualizowanych soczewek okularowych, dodatkowo pokrytych wysokiej klasy powłokami antyrefleksyjnymi. Innowacyjne podejście do standardowego badania wzroku pozwala na pełniejsze odzwierciedlenie potrzeb wzroku każdego z nas.

Co jest sekretem technologii i.Scription®?

Zastosowanie technologii i.Scription® w procesie produkcji soczewek okularowych znacząco zmienia ich przystosowanie się do ciągle zmieniającego się stylu życia wielu z nas. Analiza tego jakie potrzeby ma nasz wzrok jest kluczem do lepszego widzenia kolorów i kontrastu. Zeiss jako światowy lider połączył precyzję pomiaru dzięki w tym niezwykłym autorefraktometrze i technologię i.Scription® wspomagając lepsze widzenie, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia.

Jakie korzyści z zastosowania technologii i.Scription®?

Korzyści widać na trzech płaszczyznach. Po pierwsze redukowane są zakłócenia, aberracje peryferyjne powstałe w wyniku patrzenia nocą w źródło światła. Przykładem może być reflektor auta jadącego z naprzeciwka, który powoduje oślepienie i efekt poświaty. Po drugie technologia i.Scription® zwiększa kontrast, np. drukowanego tekstu, białych liter na czarnym tle. Po trzecie rozwiązanie oferowane przez Zeiss pozwala użytkownikowi postrzegać kolory z większą intensywnością. Wyraźniejsze barwy pozwalają nam na pełniejsze postrzeganie otaczającego nas świata.

Ponieważ profil widzenia każdego z nas jest inny, to najlepszym rozwiązaniem jest jego indywidualne określenie. Wykorzystanie potencjału jaki daje nam i.Profiler ® i możliwości technologii i.Scription® przybliża nas do tego aby okulary współgrały z naszym trybem życia i nie stanowiły żadnej przeszkody w codzienności.

Podsumowanie.

Pomiar określi czy jest możliwość lepszego widzenia przy słabszym oświetleniu. W jakim stopniu jest to możliwe. Na podstawie tego pomiaru można wykonać soczewki okularowe, które wykorzystując technologię iScription:

  • zmniejszą zakłócenia widzenia spowodowanymi źródłem światła nocą,
  • zwiększą kontrast widzenia,
  • dadzą wyraźniejsze barwy.

Żeby wykonać pomiar, prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną (81-743 65 92).

Pomiar jest odpłatny.