FAQ – Okulary i soczewki kontaktowefaq

 • Chciałbym się dowiedzieć jak długo musiałbym czekać na odbiór okularów
  To zależy od wady wzroku i rodzaju szkieł. Większość okularów robimy na następny dzień. Część może być zrobiona w ciągu godziny. Na szkła recepturowe czekamy dłużej.
 • Przy addycji 1,75 jaka jest maksymalna odległość pośrednia w soczewkach typu office ?
  Odległość maksymalna może być dowolna 1m, 2m, 4m. Dobieramy takie soczewki biurowe, żeby Pan widział tak daleko jak chce. Trzeba tylko pamiętać, że im większy zasięg tym węższe pole widzenia. Ale i nad tym można popracować.
 • Przez ostatnie miesiące bolą i pieką mnie oczy, jest to spowodowane prawdopodobnie pracą (14 godzin dziennie przed komputerem), poza tym widzę bardzo dobrze i nie odczułem innych problemów. Przeczytałem na waszej stronie o okularach typu Blue-protect. Czy rozwiążą one problem męczących się oczu? Czy takie okulary można zakupić bez czekania na wizytę u okulisty? 
  Oczywiście jest możliwość zamówienia soczewek typu Blu Protect bez konieczności badania okulistycznego, zakładając że zna Pan swoją wadę wzroku lub po prostu nie wymaga Pan korekcji. Wówczas zamawiamy tzw. “zerówki” i wstawiamy w dowolną oprawę – zakupioną u nas lub przyniesioną do salonu. Warto jednak sprawdzić czy wada wzroku nie zmieniła się. Być może potrzebny jest już lekki dodatek mocy na dole szkła? Takie szkła zalecane są dla osób, które długo wpatrują się w monitor, już od 25 roku życia.
  Soczewki z filtrem niebieskim i małym dodatkiem mocy do bliży, idealnie sprawdzają się w pracy przy monitorze oraz w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Sama jestem posiadaczką takich szkieł i jest to już moja druga para tego typu. Nie tylko świetnie sprawdzają się w pracy, ale również w życiu codziennym. Ja noszę okulary przez cały dzień i widzę różnicę w porównaniu ze zwykłą powłoką. Oczy nie pieką i nie są tak przekrwione, szczególnie wieczorem.
  Warto też od czasu do czasu oderwać wzrok od komputera i znaleźć najdalej wysunięty punkt (najlepiej za oknem). Wpatrywanie się w niego nawet przez 1 min daje choć minimalnie odpocząć Pana oczom. Oprócz samego monitora oraz niewłaściwego  oświetlenia, negatywny wpływ na nasz wzrok ma długotrwałe wpatrywanie się w jeden punkt, zwłaszcza w bliskiej odległości. 
 • Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość dorobienia szkieł przeciwsłonecznych do konkretnych oprawek? Jeśli tak to jakie są opcje oraz ceny ?
  Oczywiście istnieje możliwość wstawienia soczewek przeciwsłonecznych do wybranych opraw. W naszej ofercie dostępnych jest wiele rozwiązań i konfiguracji m.in. soczewki barwione, barwione z filtrami UV, soczewki polaryzacyjne, lustrzanki. Gama kolorystyczna jest bardzo rozbudowana i dostosowana do potrzeb użytkowników.
  Oczywiście jest możliwość wstawienia soczewek z korekcją, jak i z wartością 0,0.
  Ceny wahają się od 180zł do 1000zł za parę i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim czy zostanie uwzględniona duża krzywizna szkła by widzieć tak jak przez standardowe soczewki. Duża krzywizna powoduje zniekształcenia w bocznych strefach szkła. Na cenę ma również wpływ wartość korekcji, stopień wycienienia, typ oprawy, rodzaj zastosowanych powłok, przeznaczenie itd.
 • Czy wykonujecie Państwo usługę polegającą na wymianie starych szkieł do nowej oprawki z powodu uszkodzenia oprawki.
  Oczywiście jest taka możliwość. Zapraszamy do jednego z naszych salonów w celu uzyskania szczegółowych informacji.
 • …czy Pańska Firma dopasowuje nakładki słoneczne do formy noszonych okularów korekcyjnych Klienta? chciałbym zakupić nakładki jak niżej w kolorze ciemnym:
  Dopasowujemy kształt nakładek do oprawy. Posiadamy nakładki w różnych kształtach i przeważnie daje się dobrać taką, której nie trzeba poprawiać.
 • Proszę o informację, czy posiadają Państwo ofertę okularów przeciwsłonecznych dla dzieci? Nie mogę znaleźć takiej informacji na stronie www.
  Poszukuję okularów dla 8-latka, chętnie firmy Solano, którą już sprawdziliśmy we wcześniejszych latach.
  Jak najbardziej posiadamy w swojej ofercie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci firmy Solano. Zapraszam do naszego Salonu na ul. Kozia 3 (na przeciwko Bramy Krakowskiej) – to punkt stworzony specjalnie dla dzieci. Jesteśmy otwarci codziennie w godzinach 10-18 oraz w sobotę w godzinach 10-14. Serdecznie zapraszamy.
 • Chciałam Państwa zapytać ile kosztuje badanie wzroku  chciałabym sprawdzić czy mam zdrowe oczy ponieważ postanowiłam że będę nosić soczewki kontaktowe kolorowe miesięczne firmy Johnson.Zobaczyłam u pewnej modelki te soczewki i takie same chciałabym bardzo mieć.Zdjęcia przesyłam Państwu i proszę napisać czy Państwo posiadają takie soczewki jak ma na zdjęciu ta modelka.Moje oczy są koloru brązowego.

  Badanie z aplikacją soczewek kontaktowych to cena 120zł. W cenie zawiera się też nauka zakładania i zdejmowania soczewek.Posiadamy soczewki Define w dwóch odcieniach (nie ma ich więcej). Soczewki nie zmieniają koloru oczu, a dodają im głębi poprzez przyciemnienie zewnętrznej części tęczówki. Efekty dla każdego koloru oczu są inne i dlatego należy wypróbować obydwu rodzajów soczewek. Więcej na stronie www.optyk.lublin.pl/2015/05/soczewki-akcentujace-spojrzenie/
  Zarejestrować się na badanie można telefonicznie lub poprzez stronę internetową. Obie możliwości tutaj: www.optyk.lublin.pl/rejestracja-on-line/
 • Chciałbym zapytać czy jest u Państwa możliwość badania wzroku zakupu i instalacji soczewek w posiadanych przeze mnie oprawkach. Oprawki są oczywiście nowe, jeśli tak chciałbym poznać orientacyjny koszt takiej usługi oraz czas realizacji.
  Badanie wzroku odbywa się w jednym z naszych Salonów na ul. Królewskiej 13. Wykonuje je lekarz okulista. Koszt takiego badania to 100zł. Podczas wizyty oprócz określenia wady, zostaje sprawdzone wnętrze gałki ocznej oraz ciśnienie oka.
  Na podstawie recepty oraz Pana preferencji wybieramy najlepszą z dostępnych opcji soczewek okularowych. Montaż jest możliwy również w przypadku przyniesionej oprawy. Koszt takiej usługi waha się od 40 do 120zł (w zależności od rodzaju oprawy oraz wady wzroku). Np. montaż w oprawę plastikową przy wadzie wzroku OP/OL <6,00D wyniesie 40zł, w oprawie na żyłkę – 60zł itd

  Czas realizacji trwa od 1 godziny do nawet 2 tygodni. Wszystko zależy od rodzaju soczewek i tego czy posiadamy je na magazynie czy konieczne jest ich zamówienie.

 • BYLABYM bardzo wdzięczna za podanie ORIENTACYJNEJ ceny pary szkiel korekcyjnych, -13, cylinder 2,0, cienkich index np 1,67 + wraz z cena ich oprawy.
  Cena za oprawę jest nie do sprecyzowania.  Koszt waha się pomiędzy 50 a 1500zł. Na oprawę markową należy przeznaczyć około 400zł.
  Co do soczewek – podam kilka wariantów cenowych, z różnych dostępnych u nas firm. Propozycje dotyczą soczewek plastikowych, z najlepszą powłoką. Koszty będą maleć w przypadku wyboru powłok o niższej jakości. Równocześnie wybierając soczewki w wyższym indeksie 1,74 – do cen należy doliczyć ok 200zł.
  Zeiss – 1,67 DuraVision Platinum – cena 1100zł
  Essilor – 1,67 Crizal Forte UV – cena 826zł
  JZO – 1,67 Diament AR – cena 722zł
 • Czy oferują Państwo soczewki okularowe dwuogniskowe fotochromowe albo barwione?
  Oczywiście mamy w swojej ofercie soczewki dwuogniskowe, zarówno fotochromowe (brąz lub szary) jak i barwione. Jeżeli jest Pani zainteresowana konkretnym rozwiązaniem proszę pytać, chętnie pomogę.
 • Proszę o wycenę okularów z poniższymi paramterami z powłokami do pracy przy komputerze :  | Sfera|cylinder|oś|
  OP|+0,25|-0,50|15    |
  OL| +0,5 |-0,75|165  |

  Podam Panu kilka propozycji cenowych z różnych firm, z uwzględnieniem Pana korekcji:
  SZAJNA soczewka LedControl – 340 zł para

  HOYA BluControl – 440zł para

  ZEISS BluProtect – 720zł para

  ESSILOR Crizal Prevencia – 440zł para (dodatkowa ochrona przed promieniami UV)

 • Czy jest różnica przy korzytsaniu z okularów z powłoką blueControl a BlueBlocker jeśli chodzi o obsługę komputera? Jeśli chodzi okomfort wizualny a także czysto techniczny – chroniący oczy?
  Powłoki przystosowane do pracy przy komputerze znajdują się w ofercie wszystkich firm, produkujących soczewki okularowe, pod różnymi nazwami. Powłokę BluControl ma firma Hoya. Jej zadaniem jest neutralizowanie niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne.
  Powłoka BluBloker znajduje się w ofercie firmy Szajna. Jest to soczewka przeznaczona do jazdy samochodem. Jej zadaniem jest podniesienie kontrastu widzenia, a cechą charakterystyczną żółty kolor soczewki.
  Szajna również produkuje powłokę, przystosowaną do pracy przy komputerze – Led Control

  Wszystkie powłoki dostępne na rynku, przystosowane do pracy przy komputerze pełnią te same funkcje i mają za zadanie chronić oczy przed negatywnym wpływem światła niebieskiego emitowanego przez monitory. Ponadto niwelują efekt zmęczenia oczu podczas długotrwałej pracy. Mogą się różnić jedynie odcieniem koloru resztkowego powłoki. Nie ma to jednak wpływu na jakość widzenia, a na ilość zatrzymywanego światła niebieskiego.

 • Mam takie pytanie, jaka będzie cena wstawienia szkieł do pracy przed komputerem? Chodzi mi o zerówki.
  Przedstawiam przykłady soczewek przeznaczonych do pracy przed komputerem:
  – Zeiss – powłoka BluProtect – cena 360zł / szt

  – Hoya – powłoka BluControl – cena 220zł / szt

  – Essilor – powłoka Crizal Prevencia – cena 220zł / szt
  – Led Control – powłoka antyrefleksyjna – cena 160zł / szt 

 • Chcialabym sie dowiedziec ile wyniesie i czy mozliwa jest wymiana szkiel na zerowki lub cos w tym stylu, poniewaz mam oprawki ktore lubie a po noszeniu przez 2lata okulista stwierdzil ze wcale nie potrzebuje okularow.
  Jest możliwa wymiana szkieł. Z najprostszym antyrefleksem (teraz to standard) 120zł. Najlepszy – firmy Zeiss, mamy w promocyjnej w cenie 380zł (całkowity koszt). Jest on m.in. o wiele twardszy, trudniej się brudzi a łatwo czyści.
  Jeśli miałyby te okulary być stosowane w pomieszczeniu to polecałbym powłokę z filtrem do światła sztucznego (światła niebieskiego). W nadmiarze jest szkodliwe.
  Jeśli na zewnątrz to szkła ze zmiennym zabarwieniem (od całkowicie bezbarwnych do ciemnych) lub do samochodu szkła przyciemnione z filtrem polaryzacyjnym (redukcja odbić od płaskich powierzchni – np. słońce odbijające się od mokrego asfaltu, szyb samochodowych itd.). Szkła polaryzacyjne podnoszą bezpieczeństwo jazdy w dzień słoneczny (udowodniona krótsza droga hamowania). 
 • Proszę o cenę soczewek (byłyby wmontowane w moje oprawki) dobrych do jazdy samochodem szczególnie trudno jest mi prowadzić nocą, mam zaburzone poczucie odległości i oślepiają mnie światła. Moja recepta to op -1,75 cylinder 0,75, oko lewe -1 cylinder -0,5
  Na rynku istnieje wiele soczewek okularowych, których jednym z głównych zadań jest likwidacja odblasków świetlnych zarówno w dzień jak i w nocy.Te przeznaczone do jazdy w dzień to przede wszystkim soczewki z polaryzacją i stałym barwieniem oraz specjalnie do tego przeznaczone soczewki Drivewear – polaryzacyjno-fotochromowe.  Koszt takiego rozwiązania waha się w granicach 200-1200zł za parę.
  Soczewki przeznaczone do jazdy w nocy nie mogą mieć barwienia stałego. Tutaj możemy jedynie bazować na soczewkach z odpowiednimi powłokami tj. BluBlocker – do jazdy wieczornej, we mgle i deszczu lub DriveSafe – jazda nocą (redukcja olśnienia światłami innych samochodów), we mgle, deszczu, o zmierzchu jak i do całodniowego poruszania się. Koszt takich soczewek zaczyna się od 900zł za parę.
  Zaburzone poczucie odległości, o którym Pani pisze związane jest z jednym z trzech poziomów widzenia obuocznego, kształtującego się w dzieciństwie. Pierwszy to jednoczesna percepcja – mózg jednocześnie odbiera obraz z obu oczu. Drugi fuzja – łączy te obrazy w jeden. Trzeci – steropsja – zdolność widzenia przestrzennego. To właśnie brak tego ostatniego może powodować zaburzenia poczucia odległości. /01.2016
 • Chciałbym się zapytać o cenę szkieł
  1 okulary
  op,sfera -0,5, cylinder +2,75, oś 100
  ol,sfera -0,25, cylinder +1,75, oś 90
  2 okulary
  op,sfera -5,0, cylinder -2,75, oś 17
  ol,sfera -6,5, cylinder -1,75, oś 15
  w tej chwili mamy szkła izoplast 160 ar10-ideal max

  Na całkowity koszt soczewek wpływ będzie miało kilka czynników m.in. rodzaj nałożonych powłok, indeks (grubość soczewki) czy producent. W przypadku przesłanych przez Pana mocy mamy do czynienia z recepturą – soczewki są produkowane zgodnie z zamówieniem a czas oczekiwania wydłuża się nawet do 10dni roboczych. Poniżej podaję kilka przykładów soczewek z różnych firm. Są to propozycję z najlepszą dostępną na rynku powłoką. Ich koszt będzie odpowiednio mniejszy, w przypadku wyboru innej powłoki, o niższej jakości.
  1 okulary

  soczewki firmy Zeiss w indeksie 1,5 z powłoką DuraVision Platinum to koszt 660zł /para

  soczewki firmy Essilor w indeksie 1,5 z powłoką Crizal Forte UV to koszt 652zł /para

  soczewki firmy Hoya w indeksie 1,5 z powłoką Long Life to koszt 390zł /para

  soczewki firmy Szajna w indeksie 1,5 z powłoką Diament AR 338zł /para
  Jeżeli chciałby Pan wycienić te soczewki do indeksu 1,6 – do całkowitego kosztu należy dodać około 100-150zł.
  2 okulary
  W tej parze mamy do czynienia z dużymi wartościami – konieczne jest wycienienie – min indeks 1,6 max 1,74. Podaję ceny dla indeksu 1,67 z wybranych firm:
  Zeiss 1,67 DuraVision Platinum – 1100zł /para
  Essilor 1,67 Crizal Forte UV – 1106zł /para
  Hoya 1,67 Long Life – 886zł /para
  Szajna 1,67 Diament AR – 634zł /para
  Koszt soczewek w najwyższym indeksie 1,74 będzie odpowiednio większy. /01.2016
 • Czy prowadza Państwo sprzedaż soczewek jednodniowych na sztuki ?
  Soczewki jednodniowe dostępne w Salonie sprzedajemy jedynie w pakiecie minimum 10szt.
 • Prosiłbym o ofertę dotyczącą soczewek jednoogniskowych recepturowych (cylinder powyżej 2) i mocy sferycznej poniżej 1 dioptrii.

  Myślę o soczewkach z filtrem światła niebieskiego od producenta Hoya, Essilor, lub Shamir – przypuszczam, że Shamir będzie najkorzystniejszy cenowo. Soczewki byłyby montowane do własnych opraw. 

  Essilor ma w swojej ofercie soczewkę z powłoką Crizal Prevencia z ochroną przed światłem niebiesko-fioletowym  Cena zaczyna się od 339zł/szt.
  Hoya oferuje soczewki z powłoką BluControl – ich cena zaczyna się od 220zł/szt.

  Firma Shamir ma w swojej ofercie soczewki z powłoką blokującą dostęp światła niebieskiego, ale jedynie w wersji magazynowej – cylinder do 2,0D.
  Firma Zeiss – BlueProtect. Cena zaczyna się od 360zł/szt. (11.2015)

 • Noszę okulary od bardzo dawna. Chciałbym zrobić badanie oczu oraz spróbować soczewek kontaktowych. Bardzo proszę o informację ile kosztuje wizyta z dokładnym sprawdzeniem wady wzroku? Czy jeżeli kupię u państwa soczewki to jest w cenie ?
  Oprócz określenia aktualnej wady wzroku poprzez badanie komputerowe, zostanie zbadane ciśnienie oraz wnętrze gałki ocznej. Lekarz określi czy może Pan chodzić w soczewkach kontaktowych, dobierze odpowiednie moce oraz dopasuje soczewkę. Podczas wizyty nauczy się Pan jak właściwie aplikować i zdejmować soczewki kontaktowe. W ramach badania otrzyma Pan Pakiet startowy – soczewki, płyn oraz materiały edukacyjne.

  Koszt badania zależy od Pana wady. W przypadku astygmatyzmu wynosi on 120zł, przy krótkowzroczności lub dalekowzroczności – 100zł.

 • Jestem po operacji zaćmy – wstawiono mi soczewkę standartową – czy i jakie fotochromy chronią oko przed promieniami UV i światłem niebieskim
  Wyższej jakości soczewki wszczepiane podczas zabiegów zaćmy posiadają barierę chroniącą przed światłem niebieskim, które jest głównym czynnikiem degeneracji siatkówki. Nie wiemy jednak co zostało Panu wszczepione.
  Wszystkie soczewki fotochromowe będą chronić przed promieniowaniem UV, ale nie przed światłem niebieskim. Na rynku są dostępne soczewki okularowe, które oprócz filtrów chroniących przed promieniowaniem UV (w wersji białej lub fotochromowej), posiadają również powłokę filtrującą światło niebiesko-fioletowe. Jest to m.in. powłoka Crizal Prevencia z firmy Essilor, BlueProtect – Zeiss czy BlueControl – Hoya.

  Crizal Prevencia występuje w wersji fotochromowej, więc jest możliwość uzyskania pełnej ochrony oczu.

 • Mam astygmatyzm. Moja wada:
  Sfera OP: -3,0  Cylinder OP: -2,5  Oś: 5  
  Sfera OL: -2,5  Cylinder OL: -3,0  Oś: 150
  Czy dostanę szkła firmy Essilor dla mojej wady? Mam cienkie oprawki dół na żyłkę – czy musze mieć szkło cieńsze o 30% czy wystarczy o 20%?
  Przy tej wadzie wzroku wycienienie soczewki jest bardzo wskazane. Proszę wziąć pod uwagę, że przy Pani astygmatyźmie wartości sfery i cylindra sumuje się. W efekcie grubość soczewki OP i OL będzie odpowiadać w najgrubszym miejscu soczewce o mocy -5,50D.
  Zarówno soczewki wycienione o 20 czy 30% nadają się do opraw pod żyłkę, ale będą się różnić grubością brzegową. Będzie to szczególnie widoczne z boku i od dołu 
  oprawy, szczególnie w tej
  części odsłoniętej. 

  Jeżeli zdecydowałaby się Pani na większe wycienienie, warto wybrać soczewki zindywidualizowane. Essilor ma w swojej ofercie produkt o nazwie f-360*, który zapewnia wysoką rozdzielczość widzenia, szczególnie w obszarach peryferyjnych soczewki. Ich jakość jest zdecydowanie wyższa, a Pani ma komfort patrzenia we wszystkich kierunkach bez potrzeby zmiany pozycji głowy.
 • Posiadam zlecenie od okulisty na wykonanie okularów korekcyjnych  +1,+0,75 i +3,+3. Ile mnie te okulary kosztować będą u Was uwzględniając zniżkę NFZ w wysokości 70 zł ze średniej półki oprawami.
  Ceny są naprawdę zróżnicowane, a ich rozpiętość dość spora. Żeby idealnie dobrać dla Pana soczewki okularowe potrzebna byłaby dłuższa rozmowa i poznanie Pana potrzeb. Wśród soczewek do chodzenie na codzień możemy wyróżnić soczewki białe i fotochromy. Mogę Panu zaproponować wysokiej jakości soczewki firmy Zeiss, DuraVision Platinum w cenie 150zł (soczewka biała). Koszt jednej soczewki fotochromowej to ok 200-300zł (w pomieszczeniu pozostaje bezbarwna, na zewnątrz reaguje na promieniowanie słonecznie i odpowiednio się zabarwia).

  Wśród soczewek do bliży oprócz soczewek jednoogniskowych, są również dostępne tzw soczewki biurowe (półprogresywne) – idealne do pracy przy komputerze. Koszt takiej soczewki to ok 200zł za 1 szt.

  Koszt oprawy dobrej jakości to ok 300-400zł.

  Podsumowując, koszt zrobienia 1 pary okularów bardzo dobrej jakości, po odjęciu zniżki NFZ – wyniesie od ok 500zł w górę. Cena ta dotyczy zarówno okularów do dali, jak i do bliży.

 • Chciałam zapytać, ile kosztują u Państwa soczewki okularowe Transitions VII z korektą “- 5” i indeksem “1,6” firmy JZO lub Szajna.
  Cena soczewek firmy Szajna Transtions VII w indeksie 1,6 OP/OL -5,00 wynosi 528 zł/ szt. W tej opcji otrzymuje Pani soczewki z powłoką Hi-Diament AR – jest to najlepsza i najbardziej odporna powłoka antyrefleksyjna. z ochroną przed zarysowaniami, tłustymi plamami, odbiciami oraz wodą i parą.W cenie 471 zł/szt otrzymuje Pani soczewki z Hi-Cyprys AR, która jest uniwersalną powłoką zapobiegającą osadzaniu się wody i pary.

  W JZO koszt za soczewkę o tych samych parametrach co te z Szajny wynosi odpowiednio – Ideal Max UV 540 zł/szt oraz powłoka Szmaragd – 460zł/szt.

 • Proszę o informację czy przy zakupie okularów jest możliwość otrzymania faktury VAT  bez rozdziału na oprawki i szkła? Chodzi o to aby faktura była wystawiona na okulary.
  Jest możliwe wystawienie na fakturze jednej pozycji: okulary korekcyjne.
 • Jaka jest cena szkieł p-słonecznych +5,5+1,0 oraz +4,5?
  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście rodzajów tego produktu, m.in soczewki barwione jednokolorowe, gradalne, z polaryzacją lub lustrzanki. Nie wiem dokładnie jakie najbardziej Panią interesują, dlatego przedstawię tylko wybrane opcje.
  – 1,6 barwione jednokolorowe z filtrami UV 454 zł/szt

  – 1,6 asferyczne barwione jednokolorowe z filtrami UV 517 zł/szt
  – 1,6 asferyczne lustrzanka 523 zł/szt

  Do tego dochodzi oczywiście wybór właściwej oprawy. W przypadku Pani mocy wstawienie w/w soczewek możliwe jest jedynie w oprawach klasycznych, typowych dla korekcji. Niestety, ale oprawy przeciwsłoneczne dostępne w sprzedaży będą nieodpowiednie, co negatywnie wpłynie na estetykę całych okularów.

 • Chciałbym zamówić u Państwa soczewki, widzę, że mają Państwo na allegro. Tylko mam problem z doborem.Posiadam jedynie oznaczenie okularów – dowiedziałem sie, że przy soczewkach moc powinna być mniejsza o 0.25
  Czy mogli by Państwo pomóc i wskazać które soczewki powinienem zamówić?
  Symbole okularów:
  OL SF -0,5 CYL -0,75 175st
  OP SF -1,0 CYL -0,5 180st
  Z tego względu, że soczewki kontaktowe są tylko z cylindrem ćwiartkowym (0,75; 1,25…) tym bardziej powinien dopasować soczewki specjalista.
  Prawdopodobnie na oku prawym nie będzie Pan nosił soczewki z cylindrem, ale to tylko przypuszczenie.
  Zmniejszanie mocy o 0,25D to tylko bardzo ogólny schemat. Dotyczy tylko niektórych mocy. W Pana przypadku nie ma zastosowania.
 • Mam trudność z doborem oprawek dla moich oczu. Problem polega na tym, że prawe ucho jest niżej położone od lewego ucha i na prawym uchu znajduje się narośl / zgrubienie, które utrudniają noszenie okularów.Po pewnym czasie boli mnie nos lub prawe ucho, gdyż okulary nie mogą znajdować się na równym poziomie. Odwiedziłem wiele sklepów i salonów optycznych i nie znalazłem żadnych dopasowanych do mnie oprawek.Zastanawiałem się nad soczewkami, ale często mam zapalenie spojówek.Nie jest to duży problem. Przede wszystkim oprawa musi mieć możliwość łatwej regulacji zauszników w pionie. Najlepiej jeśli jest lekkiej konstrukcji, a idealnie jeśli zauszniki nie są zaginane na końcu w dół, ale raczej obejmują głowę. Czyli rodzaj oprawy bardziej sportowy. Wtedy zauszniki prawie nie dotykają uszu, a mimo o dobrze trzymają się głowy.
 • chciałam się dowiedzieć czy istnieje u Państwa możliwość wymiany szkieł w okularach przeciwsłonecznych? Są to okulary Rayban wayfarer – okulary nie są oryginalne ale stosunkowo okulary typu wayfarerdobrze zrobione. Pękła mi jedna soczewka a mimo że okulary nie są oryginalne nie były tanie i zależałoby mi na wymianę soczewki na nową.
  Jeżeli byłaby taka możliwość jaki mniej więcej były szacunkowy koszt tej wymiany.
  Prawdopodobnie jest to możliwe. Z czasem plastyk kruszeje i jest możliwe, że przy obsadzaniu szkła na gorąco, oprawa pęknie. Nie bierzemy w takim wypadku odpowiedzialności.
  Cena zależna jest od rodzaju szkieł (barwione, polaryzacyjne, o zmiennym zabarwieniu), rodzaju antyrefleksu, zakładając że są to planówki czyli bez mocy korekcyjnej.
 • Interesuje mnie zakup soczewek kolorowych. Nie mam stwierdzonej żadnej wady wzroku. Jaką wybrać moc sferyczną i krzywiznę soczewek? Czy badanie w Państwa salonie przy zakupie soczewek jest płatne? W jakiej cenie są soczewki kolorowe?
  Jeśli chodzi o moc to 0,0, natomiast soczewki powinien dobrać specjalista. Sprawdzi jak leżą soczewki na oku, przymierzy Pani próbne soczewki kolorowe i zobaczy jak w nich wygląda.
  Cena doboru soczewek, nauka zakładania, próbnych soczewek oraz startera wynosi 100zł.
  Cena najnowszych, bardzo dobrej jakości soczewek kolorowych Air Optix Colors to 89zł/op. (2 szt.).
  Po wejściu do programu Zakontaktowani orgaanizowanego przez firmę Alcon (producenta soczewek Air Optix Colors) miałaby Pani różne oferty z rabatami.
 • Chciałam uzyskać informację ile kosztuję badanie wzroku w celu dopasowania soczewek kontaktowych, obecnie noszę okulary i znalazłam informację o konkursie na stronie za-kontaktowani.pl
  Cena aplikacji soczewek kontaktowych sferycznych wynosi 100zł. Ceny doboru i nauki zakładania pozostałych soczewek można sprawdzić na stronie: 

 • Mam bardzo słaby wzrok tj ” -13 ” i interesowały by Mnie szkła okularowe mineralne, oczywiście pocieniane i zabarwione na kolor brązowy. Czy jest taka możliwość?

  Przy korekcji -13,00 D możemy zaproponować Pani soczewki mineralne barwione na stałe (brąz) o indeksie wycienienia 1,9 (najwyższy z możliwych) oraz soczewki fotochromowe w indeksie 1,7, firmy Zeiss. Te ostatnie będą zabarwiać się pod wpływem docierającego do nich promieniowania UV. Będą ciemne na zewnątrz (w pełnym słońcu), a w pomieszczeniu pozostaną prawie przezroczyste. Koszt waha się od 275 zł/szt do 930 zł/szt.
  Przy wyborze istotną rolę odgrywają także oprawy. Powinny być możliwie małe i o właściwym kształcie. Chodzi o to, by całość wyglądała estetycznie.
 • Jak sprawdzają się szkła Varilux Eyezen w pracy przy komputerze stacjonarnym. Mam dużą wadę. Najsłabsze to lewe oko do dali sfera +7,00 i cylinder -2,00 a addycja 1,00
  Varilux Eyezen zróżnicowane ze względu na profil użytkownika, dostępne są w trzech wersjach. Dla Pani wersja MID, to dobry wybór dla osób preferujących prace przy komputerze.
  Wspiera wysiłek akomodacyjny oczu i wprowadza dodatkową moc podczas pracy w bliży i odległościach pośrednich. Technologia Eyezen focus sprawdzi się nie tylko podczas korzystania z urządzeń cyfrowych ale także w pracy z tekstem z małymi znakami. Pracując w szkłach Varilux Eyezen poziom zmęczenia wzroku związanego z czytaniem małych znaków znacznie maleje, a przy tym nie determinuje to innej, pochylonej postawy ciała niż naturalna.

  Biorąc pod uwagę Pani wartości korekcji i to, że odległość, z której patrzy się na monitor komputera dla każdego jest inna, dla takich osób Essilor podwyższa standard soczewek o parametr Plus/f-360*, które ja osobiście polecam. Personalizacja dodatkowych parametrów przy tworzeniu szkieł Eyezen, m.im. odległość oczu od ekranu monitora, to zindywidualizowane widzenie i maksymalny komfort.