Przedstawiamy flagową powłokę antyrefleksyjną firmy ZEISS: DuraVision Platinium o niebieskawym szczątkowym odbiciu światła. Jest niezwykle twarda, nie przyciąga kurzu, tłuszcz nie przywiera tak łatwo jak w standardowej soczewce. Woda spływa z powierzchni, nie rozpływając się po niej. Wszystkie te zalety można obejrzeć na filmie zamieszczonym poniżej, niestety w wersji angielskiej.

Trochę wiadomości technicznych:

Proces “bombardowania jonami”  cienkich warstw składających się na powłokę antyrefleksyjną DuraVision Platinum daje wyjątkowo spójne i idealnie przylegające do siebie warstwy.

Ta unikalna struktura sprawia, że powłoka DuraVision Platinium jest 3 razy bardziej odporna na zarysowania niz dotychczasowe powłoki antyrefleksyjne na soczewkach organicznych (posiada 17 punktów w skali Bayera )oraz o 35% twardsza niż powłoki antyrefleksyjne na soczewkach mineralnych.

DuraVision Platinium posiada również ulepszona warstwę hydrofobową oraz wysoką odpornośc na zabrudzenia dzięki warstwie oleofobowej i antystatycznej, redukuje odblaski, zapewnia doskonałe widzenie, niebieski refleks szczątkowy powoduje przejrzystości okularów.