fbpx

Czy prawidłowo nosisz swoje okulary?

Noszenie okularów wydaje się być czymś prostym i oczywistym. Zwykle na co dzień nie zastanawiamy się na tym, w jaki sposób je użytkujemy, a to z kolei często prowadzi do uszkodzeń zarówno opraw, jak i samych szkieł okularowych.

Przy wydawaniu nowej pary okularów, zawsze otrzymują Państwo od nas wszelkie informacje na temat tego, jak obchodzić się z okularami, aby służyły nam długo i dobrze. Poniżej przypominamy jednak najważniejsze punkty, które powinien poznać każdy użytkownik okularów.

prawidłowe noszenie okularów w pigułce!

  1. Okulary zawsze zakładamy i zdejmujemy oburącz. Szczególnie zdejmowanie okularów jedną ręką prowadzi do uszkodzenia lub urwania zausznika;
  2. Zakładanie okularów na głowę powoduje deformację oprawy;
  3. Po zdjęciu okularów najlepiej przechowywać je w futerale, który chroni soczewki przed zarysowaniem, a oprawę przed uszkodzeniem mechanicznym;
  4. Nigdy nie kładziemy okularów soczewkami w stronę podłoża;
  5. Należy chronić okulary przed ekspozycją na wysokie temperatury (deska rozdzielcza samochodu, piekarnik, kominek). Wysokie temperatury niszczą warstwę refleksyjną na soczewkach, mogą również powodować zniekształcenie opraw plastikowych;
  6. Należy chronić okulary przed działaniem silnych substancji chemicznych (rozpuszczalniki, kleje, lakiery, w tym lakier do włosów), które trwale niszczą powłoki antyrefleksyjne;
  • W takim razie jak pielęgnować okulary?
Należy przestrzegać wyżej wymienionych punktów oraz myć regularnie całe okulary w wodzie z delikatnym detergentem. Odłożyć okulary na chłonny materiał aby ściekł nadmiar wody, a następnie wytrzeć je do sucha mikrofibrą/ściereczką dołączoną do okularów. Ściereczkę należy prać ręcznie i regularnie wymieniać. Do bieżącej pielęgnacji należy używać profesjonalnych płynów lub wilgotnych ściereczek dostępnych w salonach optycznych.
  • Co zrobić, gdy jednak okulary ulegną uszkodzeniu?
Należy przynieść umyte okulary do salonu. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie pomóc i naprawić uszkodzenie, zastosować oryginalną część lub zamiennik. Naprawa wiąże się jednak z koniecznością pozostawienia okularów na krótszy lub dłuższy czas. Wówczas pojawia się problem, gdyż okazuje się, że nie macie Państwo drugiej pary okularów. Zazwyczaj wydaje się, że jest ona niepotrzebna, ale gdy okulary się uszkodzą okazuje się, że druga para jest niezbędna. Co więcej rezerwowa para oszczędza wiele niepotrzebnego stresu i dyskomfortu spowodowanego brakiem odpowiedniej korekcji. Drugim wariantem są soczewki kontaktowe, które wówczas można zaaplikować jako korekcję zastępczą.
Trzeba mieć jednak świadomość, że okulary, jak każdy przedmiot mogą ulec uszkodzeniu i albo (w gorszym wypadku) zostajemy bez niezbędnej korekcji lub (w przypadku osób zapobiegliwych) można ratować się zastępczą parą okularów lub soczewek, dlatego zawsze rekomendujemy wykonanie drugiej pary okularów lub zaopatrzenie w soczewki kontaktowe.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, korzystanie z okularów będzie dłuższe, przyjemniejsze i pozbawione przykrych niespodzianek.

POZNAJ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE AKCESORIA OKULAROWE:

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject