fbpx

blueprotect - ochronny filtr dla oczu

BlueProtect, to powłoka stworzona specjalnie dla osób, które spędzają dużo czasu w pomieszczeniach, gdzie narażeni są na niebieskie światło. Promieniowanie to emitowane jest przez lampy LED, ekran telewizora lub komputera a to wszystko sprawia, że jesteśmy zmęczeni i czujemy się niekomfortowo.

Światło niebiesko-fioletowe jest wszechobecne, emitowane również przez słońce, ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania. Reguluje ono poziom melatoniny w naszych organizmach odpowiedzialnej za dobowy rytm zegara biologicznego (długość fali 400 nm). Ale to tylko jedna strona. Osiągając pewien poziom naświetlenia przez to światło, najczęściej przez urządzenia elektroniczne (440-460nm) narażamy się na uszkodzenie komórek siatkówki oka. Zwiększa się tym samym ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej, które jest nieuleczalne. Dzieje się tak dlatego, że ekrany oraz żarówki led emitują o wiele więcej światła niebieskiego niż źródła światła żarowe. Natomiast światło słoneczne, które przechodzi przez atmosferę ziemską, ma zredukowaną ilość tych fal w stosunku do pozostałego widma promieniowania widzialnego. Korzystne dla nas światło widzialne ale i to szkodliwe UV oraz niebiesko-fioletowe jest obecne w naszym życiu przy każdej czynności, którą wykonujemy. Ważne jest więc aby na zewnątrz korzystać z okularów przyciemniających się typu fotochromowego PhotoFusion lub przeciwsłonecznych Skylet. Wewnątrz natomiast powinniśmy nosić okulary, które posiadają odpowiednie powłoki antyrefleksyjne z filtrem.

Blueprotect - ochronny filtr dla oczu

Dla kogo przeznaczona jest taka powłoka?

Czy dotyczy to tylko osób, które na codzień są użytkownikami okularów? Absolutnie nie. Nie ma więc znaczenia czy mamy wadę wzroku czy nie. W czasie wolnym czy w pracy możemy chronić swoje oczy przy pomocy szkieł z powłoką antyrefleksyjną BlueProtect. Filtr światła niebieskiego BlueProtect minimalizuje ilość niebieskiego światła, która dociera do naszego oka. mamy w zasięgu ręki ale pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze a oczy mamy tylko jedne. Warto również pomyśleć o naszych dzieciach, które coraz więcej czasu spędzają przed ekranami telewizorów i telefonów. Ich wzrok także powinien być chroniony. Cieszmy się nowinkami technicznymi, jakie mamy w zasięgu ręki ale pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze a oczy mamy tylko jedne.

Wykonanie strony internetowej: ImpactProject