Zanim jednak zdecydujemy się na soczewki, trzeba iść do specjalisty. Zapraszamy do przyjścia i spróbowania noszenia soczewek kontaktowych wszystkich, którzy jeszcze ich nie nosili. Obraz widziany przez nie jest ostrzejszy niż w okularach, a zakładanie po kilku dniach nauki trwa chwilę.

Osoby, które nie mają wady wzroku także mogą nosić soczewki kontaktowe, będą to wówczas soczewki kolorowe, a jest ich coraz więcej i przemysł optyczny prześciga się w nowych wzorach. W jednej chwili można zmienić kolor oczu, uzyskać efekt kociej albo wilczej źrenicy sprawić, że będą one wyjątkowo błyszczały i lśniły. Dla osób potrzebujących okularów do bliży i dali mamy soczewki kontaktowe wieloogniskowe. Dzięki nim nie nosimy żadnych okularów, ani do dali ani do bliży.

W ofercie naszych salonów posiadamy duży wybór soczek kontaktowych firm: Johnson & Johnson, Ciba, Bausch & Lomb. Mogą być noszone przez rok, kwartał, miesiąc, dwa tygodnie lub jeden dzień zdejmując codziennie na noc, lub miesięczne w trybie noszenia ciągłego dzień i noc.

Obecnie soczewki kontaktowe wykonane są z materiału silikonowego lub silikonowo-hydrożelowego i posiadają wbudowany filtr chroniący przed promieniani UV.

Jednodniowe soczewki kontaktowe (najzdrowsze dla oka)

  • 1 Day Acuvue Moist – wykonane w technologii Lacreon, łączy składnik nawilżający z materiałem soczewki i sprawia, że utrzymuje stałe nawilżenie oczu przez cały dzień.
  • Dailies AquaComfort Plus firmy Ciba Vision – w soczewce znajdują się dwa związki nawilżające, zapewniające komfort użytkowania przez cały dzień..
  • Dailes for Astigmatism – soczewki przeznaczone dla osób z astygmatyzmem.

 Dwutygodniowe soczewki

  • Acuvue Oasys – zaprojektowane tak, aby zapewnić oczom uczucie nawilżenia i świerzości przez cały dzień, soczewki dwutygodniowe lub do noszenia przez tydzień w trybie ciągłym (bez zdejmowania na noc).
  • Acuvua Advance – zdrowy wygląd oczu przez cały dzień,soczewka miękka i dobrze zwilżalna.

Miesięczne soczewki kontaktowe

  • Air Optix Aqua – oddychające soczewki kontaktowe, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu dla zdrowia Twoich oczu. Soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe nowej generacji z unikalnym sysytemem nawilżającym Aqua.
  • Air Optix Night&Day – soczewki kontaktowe o największej przepuszczalności tlenu wśród dostępnych miękkich soczewek kontaktowych. Przeznaczone są do użytkowania w trybie ciągłym, z możliwością bezpiecznego noszenia do 30 dni i nocy.

[supsystic-price-table id=8]

Oferta płynów do pielęgnacji soczewek

Solo Care AQua 360 ml, 90 ml

Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Bez czyszczenia, bez spłukiwania. Pierwszy płyn z antybakteryjnym pojemnikiem na soczewki. Zatrzymuje nawilżanie w soczewce, blokuje dostęp bakterii. Solo-care Aqua chroni soczewki przed utratą nawilżenia przez cały dzień. Zawiera system nawilżania HydroLock na bazie Prowitaminy B5, który działa podwójnie- zatrzymuje nawilżenie, aby zapobiec wysychaniu soczewki i zapewnia komfort noszenia soczewek przez cały dzień.
Płyn umożliwia dwie wygodne opcje czyszczenia:
1. Bez czyszczenia / Bez spłukiwania – przechowywanie 4-godzinne lub przez całą noc
2. Czyszczenie w 5-minut – 10-sekundowe pocieranie, 5-minutowe przechowywanie dla szybkiego czyszczenia i dezynfekcji
Przeznaczony jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych ( również silikonowo – hydrożelowych).

AOSept Plus 360 ml

Płyn pielęgnacyjny do soczewek kontaktowych dla osób o normalnych lub wrażliwych oczach. Jest to jednostopniowy płyn na bazie wody utlenionej nie zawierający konserwantów. Płyn ten nie podrażnia oczu, jest łatwy w użyciu i nie zawiera konserwantów, które zazwyczaj powodują uczucie suchego oka, dyskomfort lub alergię.
Do każdego płynu dołączony jest pojemnik ze specjalnym platynowym dyskiem neutralizującym wodę utlenioną.
Polecany dla osób: odczuwających dyskomfort lub uczucie suchego oka podczas noszenia soczewek kontaktowych, o wrażliwych oczach ze skłonnościami do alergii, nie mających czasu na mechaniczne czyszczenie soczewek kontaktowych, poszukujących łatwego i wygodnego sytemu pielęgnacyjnego, a także noszących soczewki dłużej niż 12 godzin na dobę.
Niewielkie stężenie wody utlenionej zawarte w płynie AOSept Plus powoduje utlenienie błony komórkowej drobnoustrojów niszcząc je. Następnie sama woda utleniona ulega neutralizacji (czyli rozłożeniu na wodę i tlen) dzięki platynowemu dyskowi (umieszczonemu pod koszyczkiem z soczewkami). Proces ten widoczny jest w postaci uwalniających się pęcherzyków tlenu, którego nadmiar uwalnia się przez otwór w wieczku pojemnika. Po trwającym 6 godzin procesie dezynfekcji i neutralizacji lub po całej nocy, czyste i świeże soczewki możesz wyjąć i założyć na oczy.
Przeznaczony jest do pielęgnacji soczewek kontaktowych miękkich( również silikonowo-hydrożelowych) i twardych gazoprzepuszczalnych.
UWAGA:
Czerwone zakończenie butelki ostrzeże Cię przed niezneutralizowanym płynem.
Stosując AOSPET PLUS używaj tylko pojemnika z AO – dyskiem, który dołączony jest do każdego opakowania płynu.

Opti Free Express 355 ml, 120 ml 

Wielofunkcyjny płyn do miękkich soczewek kontaktowych zawierającyPOLYQUAD i ALDOX składniki, które niszczą szkodliwe mikroorganizmy,ale są niegroźne dla oczu. Służy do czyszczenia, spłukiwania, dezynfekcji, nawilżania i przechowywania soczewek kontaktowych.Zawiera również cytryniany, które usuwają osady białkowe podczas przechowywania soczewek. Zapewnia długotrwały komfort noszenia,również dla wrażliwych oczu. Nawilża soczewki łagodząc drobne podrażnienia i dyskomfort pojawiające się w trakcie ich noszenia.
Przeznaczony  jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych ( również silikonowo- hydrożelowych).

Opti FreeReplenish 300 ml, 120 ml 

Płyn do soczewek kontaktowych wspomagający utrzymanie wilgoci na powierzchni soczewki, zapewniający uczucie wilgotnych oczu, świeżości i wysokiego komfortu przez cały dzień. Dzięki specjalnej formule TEARGLYDE soczewka wykorzystuje wilgoć naturalnych łez i utrzymuje jej cienką warstwę na swojej powierzchni przez cały dzień. Ta ochronna warstwa wilgoci chroni przed zaczerwienieniem i podrażnieniem oczu, stanowiąc naturalną barierę. Zawiera składniki do dezynfekcji soczewek,które przeciwdziałają rozwojowi bakterii i niebezpiecznych grzybów. Czyści usuwając osady białkowe oraz inne zanieczyszczenia z soczewek. Niszczy szkodliwe mikroorganizmy na powierzchni soczewek. Pozwala na zachowanie komfortu dla noszących szkła kontaktowe nawet przez kilkanaście godzin w trakcie jednego dnia.
Przeznaczony do wszystkich miękkich soczewek kontaktowych ( również silikonowo- hydrożelowych).

ReNu MultiPlus 360 ml, 120 ml

Wielofunkcyjny płyn pielęgnacyjny do soczewek kontaktowych. Służy do czyszczenia, dezynfekcji, płukania i przechowywania soczewek. Dzięki unikalnemu składowi zapewnia uczucie świeżości każdego dnia. W jego skład wchodzą: Poloxamina środek czynny powierzchniowo, usuwający lipidy i zanieczyszczenia środowiskowe oraz utrzymujący zdolność soczewek do nawilżania, Hydranate usuwa osady białkowe gromadzące się podczas noszenia i zapobiega tworzeniu się nowych, Dymed środek dezynfekcyjny nietoksyczny dla oka, który niszczy drobnoustroje obecne na soczewkach.
Przeznaczony do wszystkich miękkich soczewek kontaktowych ( również silikonowo- hydrożelowych).

ReNu MPS 360 ml

Wielofunkcyjny płyn do czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków czyszczących jest przeznaczony dla wszystkich osób noszących soczewki kontaktowe, szczególnie tych które mają wrażliwe oczy i problemy z alergią. Utrzymuje zwilżalność soczewe.Jego PH jest zbliżone do PH filmu łzowego, co podnosi komfort noszenia soczewek. Przy użyciu tego płynu możesz delikatnie czyścić, płukać, nawilżać, dezynfekować i przechowywać soczewki kontaktowe. Zawiera Poloksaminę, która usuwa lipidy i zanieczyszczenia przedostające się na powierzchnię soczewki z powietrza oraz zwiększa zwilżalność soczewek, oraz Dymed, który skutecznie dezynfekuje i zabija drobnoustroje bytujące na soczewkach.
Przeznaczony jest do miękkich soczewek kontaktowych (również silikonowo-hydrożelowych).

Boston Simplus 120 ml

Jest pierwszym i jedynym płynem do twardych soczewek kontaktowych (gazoprzepuszczalnych) wykonanych z materiałów fluorosilikonowych oraz silikonowych, który nie tylko czyści, dezynfekuje, ale także usuwa osady białkowe w sposób porównywalny z systemami dwuskładnikowymi. I to wszystko bez pocierania.
Płyn skutecznie usuwa białka w trakcie codziennej pielęgnacji skuteczniej niż w innych jedno- i dwustopniowych systemach pielęgnacyjnych. Oferuje kompleksową pielęgnację – usuwanie białka, czyszczenie, dezynfekcję, konserwację i nawilżanie.
Eliminuje wieczorne (mechaniczne) czyszczenie soczewek.

All Clean  Soft Comfort 350 ml

Dzięki swojej wyjątkowej formule płyn wielofunkcyjny All Clean doskonale sprawdza się do pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz ich przechowywania. W jego skład wchodzi buforowy, izotoniczny roztwór wodny zawierający poloksamer, EDTA, PVP, poliheksanid (w ilości 0,0002%) oraz środek usuwający osady białkowe. Doskonale czyści, dezynfekuje, płucze, nawilża, usuwa osady białkowe. W przypadku soczewek z systemem wymiany nie dłuższym, niż 30 dni nie ma konieczności pocierania. Jego pH jest zbliżone do pH łzy, dzięki czemu zapewnia długie i komfortowe noszenie soczewek bez uciążliwych objawów suchego oka.
Przeznaczony jest do miękkich soczewek kontaktowych ( również silikonowo-hydrożelowych).

Complete Easy Rub Formula 360 ml, 120 ml

Płyn ten przeznaczony jest do czyszczenia, płukania, dezynfekcji i przechowywania miękkich soczewek kontaktowych. Chroni oczy przed wysuszeniem i podrażnieniami przez cały dzień. Unikalny system wielofunkcyjny COMPLETE znakomicie usuwa osady białkowe, dzięki czemu noszenie soczewek staje się bardziej komfortowe.
Przeznaczony jest do miękkich soczewek kontaktowych ( również silikonowo-hydrożelowych).
UWAGA:
Prawidłowa pielegnacja płynem COMPLETE MPS wymaga pocierania soczewki (czyszczenie mechaniczne).

Complete EYEYE All In One 360 ml, 100 ml

EYEYE All in One jest preparatem gwarantującym pełną ochronę soczewek i oka stosowanym do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Czyści, usuwa osady białka, nawilża, służy do płukania, dezynfekcji i przechowywania soczewek.
Ze względu na zawartość prowitaminy B5 płyn EYEYE All in One odżywia, chroni i wspomaga samoregeneracyjne właściwości rogówki podczas noszenia soczewek. Utrzymuje również ich wilgotność.
Przeznaczony jest do miękkich soczewek kontaktowych (również silikonowo-hydrożelowych).

Proces aplikacji torycznych soczewek kontaktowych